$
בארץ

שוב עיצומים בנמל אשדוד - העובדים דורשים להתערב בבניית הנמל החדש

הנהלת הנמל מדווחת על שביתה חלקית ברציפים. לטענתה, העובדים מנסים לכפות הצבה של בעלי מקצוע בתחומים שקשורים לבניית הנמל החדש

ליאור גוטמן 16:2723.06.15

הנהלת נמל אשדוד מדווחת בשעה האחרונה על שביתה חלקית ברציפים. לטענת ההנהלה העובדים מנסים לכפות הצבה של בעלי מקצוע שונים בתחומים שקשורים לבניית הנמל החדש. לטענת הנהלת נמל אשדוד מדובר בתחום שאינו נמצא בכלל בסמכותה. עוד אומרים שם שהעובדים מסרבים לתת שעות נוספות לצורך טיפול בלקוחות.

 

"הנהלת חברת נמל אשדוד תפעל בכל האמצעים בכדי להחזיר את העבודה לסדרה בהקדם", מסכמים שם.

 

נמל אשדוד החדש אמור להפתח בתחילת העשור. מי שבונה את הנמל היא חברת צ'יינה הארבור הסינית, כאשר ההפעלה תימסר לחברת TIL ההולנדית למשך 25 שנה. מי שמפקח על בנית הנמלים היא חברת נמלי ישראל.

 

מוועד עובדי נמל אשדוד נמסר ש"היום נודע לוועד עובדי נמל אשדוד, שמזה זמן רב הנהלת הנמל פועלת שלא על פי חוק ואיננה מכבדת את היתרי העבודה שהוציא לה המשרד לכלכלה, כלומר לאפשר שעתיים מנוחה בין המשמרות. ועד העובדים רואה בחומרה רבה את העובדה שההנהלה, ובראשה המנכ"ל, פועלים בידיעה ברורה בניגוד לחוק ומאלצים בכך את העובדים, לעבור גם הם על החוק. מתוך גילוי אחריות, החליטו ראשי ועד העובדים שהעובדים יעבדו אך ורק על פי חוק ובהתאם להיתר המפורש שנתן המשרד לכלכלה לנמל אשדוד. ועד העובדים קורא למנכ"ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, לכבד את החוק ככתבו וכלשונו ולפעול אך ורק על פיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x