שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

מחיר ההשכלה: כמה עולה ללמוד באוניברסיטה טובה בארה"ב

חולמים על לימודים באחת מהאוניברסיטאות המפורסמות בארצות הברית? אם תצליחו להתקבל תאלצו להיפרד מעשרות אלפי דולרים לשנה, והמחיר רק הולך ועולה

מעין מנלה 22:3926.04.15
האוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב, אלו ששייכות למועדון היוקרתי המכונה 'ליגת הקיסוס' מקבלות לשורותיהן מעט מאוד סטודנטים. למעשה, רק 5.3% מהנרשמים התקבלו השנה ללימודים בהארוורד, לפרינסטון התקבלו כ-7% מהנרשמים ושיעור הקבלה לאוניברסיטת קולומביה עמד על 6.1% בלבד.
שיעורי הקבלה הכמעט בלתי אפשריים הם רק המשוכה הראשונה במרוץ לתואר היוקרתי. כדי ללמוד באחת מהאוניברסיטאות הטובות בעולם יאלצו אותם צעירים מוכשרים שהצליחו להתקבל, להיפרד מעשרות אלפי דולרים בשנה, והמחיר רק הולך ועולה. השנה עלה שכר הלימוד באוניברסיטאות היוקרתיות ב-3.8% בממוצע כאשר אוניברסיטת פנסילבניה, היקרה שבניהן גובה שכר לימוד של 49,536 דולר בשנה. בתוספת עלויות מגורים ומחיה, שנת לימודים אחת תעלה כ-66,800 דולר לפי הערכת האוניברסיטה.

 

 

העלות השנתית הממוצעת של לימודים באוניברסיטה מהטובות בארה"ב היא 63,540 דולר לתואר ראשון שמשכו ארבע שנים. כלומר, תואר מלא יעלה כ-250 אלף דולר. לשם השוואה, שכר הלימוד האוניברסיטאי בישראל עומד על 10,228 שקל בשנה, או כ-41 אלף שקל לתואר של 4 שנים.

 

אוניברסיטת פרינסטון, הזולה מבין האוניברסיטאות היוקרתיות אוניברסיטת פרינסטון, הזולה מבין האוניברסיטאות היוקרתיות צילום: cc by davedgd

 

למרות שרוב האוניברסיטאות האמריקאיות העלו השנה את שכר הלימוד דווקא האוניברסיטאות היוקרתיות יכולות להרשות לעצמן להציע סיוע כלכלי נדיב לסטודנטים. לדוגמא, סטנפורד הודיעה כי סטודנטים שמגיעים ממשפחות עם הכנסות של פחות מ-125 אלף דולר בשנה יהנו מפטור משכר לימוד. משפחות עם הכנסה של פחות מ-65 אלף דולר יוכלו להיות פטורים גם מדמי מחיה ומגורים.

 

אוניברסיטת פנסילבניה, היקרה שבין האוניברסיטאות, קיבלה רק 10% מהסטודנטים שהגישו מועמדות השנה. האוניברסיטה הנדיבה ביותר מבחינת שיעור הקבלה הייתה השנה קורנל, אשר קיבלה כמעט 15% מהמועמדים. שנת הלימודים עבור אותם סטודנטים שהתקבלו תעלה 65,494 דולר שכוללים את שכר הלימוד, עלויות מחיה ומגורים.

 

כדי ללמוד כתלמיד חו"ל בארה"ב יש להוכיח שיש לכם את המשאבים המתאימים. כך, כדי ללמוד באוניברסיטת פנסילבניה, סטודנטים זרים צריכים להראות שיש להם לפחות 56,500 דולר לשנה כדי לכסות את עלות הלימודים והמחיה הבסיסיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x