בארץ

בין מדליקי המשואות ביום העצמאות: בעל רשת הסופרמרקטים רמי לוי ואהוד שבתאי מווייז

כל מדליקי המשואות נבחרו בסימן "ישראלים פורצי דרך". עוד ידליקו משואה ד"ר דני גולד ממציא ומפתח כיפת ברזל והעיתונאית לוסי אהריש

רוני זינגר 11:2308.03.15

ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים אישרה הבוקר את רשימת מדליקי המשואות ביום העצמאות. כל המדליקים נבחרו בסימן ״ישראלים פורצי דרך״. בין מדליקי המשואות בעל רשת הסופרמרקטים רמי לוי וכן אחד ממפתחי אפליקציית הניווט ״ווייז״ אהוד שבתאי. עוד ידליק משואה גם ד״ר דני גולד ממציא ומפתח כיפת ברזל.

 

באשר לבחירתו של רמי לוי כמדליק משואה נימקה הוועדה כי "יוזמתו האמיצה של רמי לוי אילצה את רשתות המזון הגדולות בישראל להוזיל מחירים בעקבותיו, ולנהל תחרות המיטיבה עם הלקוחות. הוכיח, כי אפשר לשלב השקפת עולם חברתית עם הצלחה כלכלית, מתוך שאיפה לסייע לציבור הרחב לחסוך בעלויות הצריכה ולתרום לצמצום פערים בחברה. כבן להורים קשיי יום, שהחל לעבוד כבר מגיל 14, לא שכח את עברו. השקפתו החברתית מתבטאת גם בהעסקת עובדים מכל מגזרי החברה – יהודים ולא-יהודים כאחד".

 

רמי לוי ואהוד שבתאי רמי לוי ואהוד שבתאי צילום: ענת זכאי

 

באשר לנימוקי בחירתו של שבתאי נימקה הוועדה כי "אפליקציית Waze נפוצה כיום בכ-120 מדינות, ומצויה בשימוש יום-יומי של מיליוני נהגים ברחבי העולם. פיתוח מקורי זה הציב את ישראל במקום של כבוד לצד מפתחי אפליקציות מובילות בקנה מידה עולמי". באשר לבחירתו של דני גולד נכתב כי "מערכת "כיפת ברזל" שבמבצע צוק איתן השיגה למעלה מ-90% הצלחה, הוכיחה, כי ישראל יכולה להגיע לשיאים מדהימים ביכולותיה הטכנולוגיות וזכתה לשבחים רבים בעולם".

 

עוד ידליקו משואות גם העיתונאית המוסלמית לוסי אהריש, אליס מילר שסללה את הדרך עבור נשים להתקבל לקורס טיס, פרופ׳ מרתה וינשטוק-רוזין מדענית וחוקרת בתחום הרפואה, אשר פיתחה את תרופת ה"אקסלון" לטיפול במחלת האלצהיימר, רפי מהודר מהנדס ויזם מצליח בעל שם עולמי בתחום מוצרי ההשקיה. פיתח את טכנולוגיית טפטפות, שזכתה להצלחה בינלאומית, ונבחרים נוספים. בסך הכל ידליקו משואות 12 נבחרים שהוגדרו כישראלים פורצי דרך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x