שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לפיד: "לא אתן את ידי לשינויים בתקציב בגלל לחצים פוליטים"

בדיון בסיעת יש עתיד אמר שר האוצר כי "אם מישהו באמת רוצה לפתור, צריך לפתור את משבר הדיור, צריך לפתור את בעיית יוקר המחיה. אנחנו צריכים להתעסק במהות. זה לא הזמן לבחירות או לתרגילים קואליציוניים"

רוני זינגר 15:1317.11.14

שר האוצר יאיר לפיד פתח את ישיבת סיעת יש עתיד אחה"צ (ב') ואמר: "זה לא הזמן לבחירות או לתרגילים קואליציוניים. כל הדיבורים על ממשלות חלופיות הם קשקושים מיותרים. המדינה נקרעת בגל של אלימות, וגם בכנסת מתנהל שיח אלים ומתלהם. זה לא הזמן לאינטרסים פוליטיים" פתח שר האוצר יאיר לפיד את ישיבת סיעת יש עתיד אחה"צ (ב').

 

 

"את המחלוקות אפשר לפתור בשעתיים של דיון ענייני", אמר לפיד. "אם מישהו באמת רוצה לפתור. צריך לפתור את משבר הדיור, צריך לפתור את בעיית יוקר המחיה. אנחנו צריכים להתעסק במהות. לא אתן את ידי לשינויים בתקציב מסיבות של לחצים פוליטים ואינטרסים זרים שיביאו בסופו של דבר להעלאת מסים או לקיצוץ בתקציבים החברתיים".

 

קודם לכן הציג לפיד את תקציב 2015 בוועדת הכספים. הוא פנה לחברי הוועדה ואמר: "אני מבקש מכם, אל תתנו יד לשום סחטנות פוליטית. הציבור מצפה מאתנו לנהוג באחריות, חוק ההסדרים הוא אחד הרזים והממוקדים שהגשנו אי פעם לבית הזה. אני אומר - אעדיף לא להעביר את התקציב מאשר לפגוע בכל מה שחשוב לאזרחי ישראל, ואני אומר - אנחנו לא נסיים את את התקציב הזה בקיצוץ רוחבי בתקציבי חינוך בריאות ורווחה. אני מאמין שבסוף, אחרי שיעברו כולם פה בכנסת את הפולטיזיציה ההכרחית, כולם יהיו בסופו של דבר שותפים לדעה הזו שאסור לפגוע בתקציבים החברתיים".

 

שר האוצר יאיר לפיד. "זה לא זמן לבחירות" שר האוצר יאיר לפיד. "זה לא זמן לבחירות" צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפיד חזר ואמר בוועדת הכספים כי הוא תומך בהעלאת שכר המינימום, אך לדבריו פנה באחרונה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והציע לו העלאה "דרמטית, אבל רק לחלשים בלבד. לא לאלו באיגודים שמרוויחים 15-13 אלף שקל אלא דווקא לאלו שמרוויחים 4,000 שקל. יש דיבור על העלאה שדוחפת למעלה את בעלי המשכורות הגבוהות, אבל אני מציע לעזור לאלו שמרוויחים פחות", אמר.

 

שר האוצר הוסיף כי הוא מחכה לתשובה בעניין מיו"ר ההסתדרות. הוא ציין כי היום הוא יפגוש את אנשי איגוד לשכות המסחר בנושא זה וכי הוא מקיים "דיון מעמיק בנושא".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x