$
בלדד השוחי

למה כשמקבלים מכה רואים יונים?

בלדד היקר, למה בהרבה סרטים מצוירים רואים יונים עפות מעל מי שחוטף מכה בראש? איציק אביב

בלדד השוחי 08:5102.10.14

איציק היקר,

אלה לא חייבות להיות יונים. לפעמים מתעופפות שם ציפורים כחולות, לפעמים קוקיות, או אפילו שעוני קוקייה, לפעמים פעמונים, לפעמים חלליות או צורות מופשטות, ולפעמים כל מיני דברים אחרים. לעתים משתמשים בדברים שקשורים למקצועו של הנחבט (נגר רואה פטישים, אופה רואה עוגות ואיש עשיר רואה דולרים) או לתנאי החבטה עצמה (קרשים מעופפים סביב מי שנחבט בקרש). אבל ככל שהולכים אחורה, גם בסרטים מצוירים וגם בציורי קומיקס, רווח יותר השימוש בכוכבים סביב הפדחת. וזה הפתרון, כמובן. הציפורים וכל שאר הלוויינים הם פשוט תרגום ויזואלי היתולי לדבר האחד שאנשים באמת רואים כשהם מקבלים מכה בראש: כוכבים.

 

קרמיט רואה ציפורים קרמיט רואה ציפורים

 

ואפילו לא חייבים לחטוף אחת לגולגולת. זה קורה גם כשמקנחים את האף בכח, כשקמים בפתאומיות וגוזלים את הדם מהראש או אפילו כשסתם שלוחצים על גלגל העין מבחוץ - כל דבר שמגרה את תאי הרשתית, עצב הראייה ומרכז הראייה במח יכול לגרום לנו לראות כוכבים. כשאתה מפעיל על התאים האלה לחץ או מציק להם בדרך אחרת, אתה מעורר אותם לפעילות. ובעת עירור לפעילות לא שגרתית כזאת, המערכת הזאת שולחת דיווחים נמרצים מהסוג היחיד שהיא יודעת לשלוח: דיווח על אור. לכן אתה רואה הבזקים משונים חגים סביבך. ואם המכה מספיק חזקה הם אפילו יכולים לצייץ.

 

איך זורעים אבטיח? יש לי גרעינים שחורים ולבנים, ואני לא יודע איזה מהם לשתול ואיך. ל"מ

 

נתחיל בחדשות הרעות: הגרעינים הלבנים, החלולים והרכרוכיים, לא הגיעו לבגרות ולא ייצא מהם כלום. והגרעינים השחורים - אם האבטיח שלך הגיע ממקשה (כך קוראים בעברית לחלקת דלועים) מהסוג המצוי ולא מחקלאי "אורגני" - סתם עקרים.

 

בהנחה שמצאת זרעים פוריים וחלקת אדמה מתאימה, חמימה, תחוחה ומזובלת היטב (האבטיח הוא צמח רעבתן), אני ממליץ לך לשתול אותם בתלוליות מוארכות מקבילות, במרווחים של מטר וחצי. השורשים יחדרו בקלות את האדמה האוורירית והמים העודפים יתנקזו ממנה בקלות. צור באצבעך נקבים בעומק שניים או שלושה סנטימטרים, והנח בכל נקב כמה זרעים.

 

לבסוף גרוף אדמה כדי לכסות את הנקבים, והדק אותה בעדינות כדי שהזרע לא יתייבש. תוך שבוע וחצי אתה אמור לראות את הצמחים נובטים, ואז תוכל לשאול אותי איך מגדלים אבטיחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x