$
מחפשי עבודה

שונאים לעמוד בתור? יזם מניו יורק עושה מזה כסף

רוברט סמואלס הקים חברה אשר מציעה שירותי עמידה בתור עבור אלו שעסוקים מדי בשביל זה, או שסתם לא בא להם לעמוד בחום או בגשם במשך שעות בשביל אייפון חדש

שירות כלכליסט 20:0225.07.14

אם יש דבר שישראלים שונאים, אולי אף יותר מהכל, זה לעמוד בתור. בניו יורק, עמידה בתור לרכישת כרטיסים או השקת אייפון חדש היא עניין מקובל, אך ישנם תושבים שפשוט עסוקים מדי כדי להתייצב בתורים הארוכים על מנת להשיג את מבוקשם.

יזם מניו יורק, בשם רוברט סמואלס, זיהה את ההזדמנות העסקית והקים את חברת SOLD אשר מציעה שירותי עמידה בתור, כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

 

סמואל הוא "עומד בתור" מקצועי. הוא מוכן לעמוד בכל תור שידרשו לקוחותיו, החל מתורים לקופות כרטיסים וכלה בתור להשקה פופולארית. הוא גובה 25 דולר לשעת ההמתנה הראשונה ו-10 דולר לכל חצי שעה נוספת. בשבוע אחד הוא יכול להרוויח 1,000 דולר.

 

תור לרכישת אייפון 5 בהשקה תור לרכישת אייפון 5 בהשקה צילום: בלומברג

 

את הרעיון לעסק הגה סמואל לפני שנתיים כאשר פוטר מתפקידו כנציג מכירות של חברת AT&T וחיפש דרך להרוויח את מחייתו. כאשר הושק האייפון 5 הוא פרסם מודעה ב"קרייגס ליסט" שבה הוא מציע לעמוד בתור להשקה תמורת 100 דולר.

שעות מועטות בלבד טרם ההשקה, ביטל הלקוח את הזמנתו אולם החליט לשלם לו בכל זאת. סמואל עמד לעזוב את התור אולם החליט למכור מחדש את תורו.

 

לאחר 19 שעות של המתנה, הרוויח סמואל 325 דולר ממכירת מקומו בתור והזמין חברים נוספים לבוא לעמוד בתור ולמכור את מקומם אף הם. כמו כן הוא הציע להם למכור קרטוני חלב לאנשים העייפים מהעמידה בתור, תמורת 5 דולר הקרטון.

 

רוברט סמואלס, הקים חברה שעומדת בשביל אחרים בתור רוברט סמואלס, הקים חברה שעומדת בשביל אחרים בתור

 

היוזמה הייתה כה רווחית עד כי סמואל נתן לעסק שם והשיק חברה רשמית. זו לא עבודתו העיקרית. הוא גם עובד כפקיד קבלה בבניין יוקרה בברוקלין אולם הוא מקווה לראות את צמיחתו של העסק.

 

חבריו של סמואל נרתמו אף הם למאמץ ומסייעים לו. "הם הפכו לעובדי ועושים עבודה נהדרת", אמר סמואל. כאשר הוא מקבל פנייה מלקוח חדש הוא מפיץ אותה לכל חבריו כדי לראות מי מעוניין לבצע את ההזמנה.

 

אחד מעובדיו אך המתין בתור במשך 43 שעות ברציפות עבור אודישן לתוכנית שעשועים. הוא הרוויח 800 דולר.

 

בקיץ שעבר כאשר שיגעון ה"קרונאט" (קרואסון-דונאט) שטף את ניו יורק, הציע סמואל שירות משלוח ללקוחות.

 

בניגוד למה שהיה ניתן לצפות, לא כל לקוחותיו של סמואל עשירים. "יש לי הרבה לקוחות מהשורה. לפעמים פונה אלי לקוח שפשוט לא יכול לצאת מהעבודה. מצד שני יש לי לקוחות עשירים שרוצים Xbox חדש ולא מוכנים לעמוד בתור בשלג ובקור", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x