$
מחפשי עבודה

עוד סיבה לשתות קפה: הוא הופך אתכם למוסריים יותר

מחקר חדש שנערך בארה"ב מצא שקפאין יכול לסייע לעובדים להתנגד ללחץ מהממונים עליהם לבצע משימות לא מוסריות בעבודה

שירות כלכליסט 17:2207.05.14
דיון שלם התפתח סביב השאלה האם הקפאין טוב לבריאות שלנו, אך בעוד שהשאלה נותרה פתוחה, חוקרים מאוניברסיטת אריזונה, אוניברסיטת צפון קרולינה ואוניברסיטת וושינגטון מצאו טיעונים חדשים בעד צריכת קפה. על פי המחקר שלהם, שפורסם בכתב העת לפסיכולוגיה יישומית, קפאין יכול לסייע לעובדים להתנגד ללחץ מהממונים עליהם לבצע משימות לא מוסריות בעבודה.

החוקרים מצאו שלרוע מזלנו, מחסור בשינה הופך להיות תופעה שכיחה יותר ויותר במקומות עבודה, בעיקר מכיוון ששעות העבודה שלנו רק הולכות ומתרבות. לפי מחקר מוקדם יותר, המחסור בשינה מגדיל את הסבירות לביצוע פעולות לא מוסריות. "כשמגיעים למקום העבודה כשסובלים ממחסור בשינה, קל יותר פשוט לשתף פעולה כשהבוס מציע לעשות דברים לא מוסריים, מכיוון שההתנגדות דורשת אנרגיה שאינה בנמצא", מסביר דיוויד וולש מרצה להתנהגות ארגונית באוניברסיטת וושינגטון. "אולם אנחנו מצאנו שקפאין יכול לספק את האנרגיה הנדרשת שתאפשר לאנשים הסובלים ממחסור בשינה להתנגד להתנהגות לא מוסרית".

 

קפה בעבודה עוזר להתנגד לביצוע משימות לא מוסריות קפה בעבודה עוזר להתנגד לביצוע משימות לא מוסריות צילום: shutterstock

 

בעולם שבו התנהגות לא מוסרית יכולה להסתכם בהפסד של 6 מיליארד דולר ממסחר או אפילו בעונש מאסר, העובדים והמעסיקים כאחד צריכים לחתור לשמירה על התנהגות מוסרית במקום העבודה. לפיכך החוקרים מציעים כמה דרכים שבאמצעותן הארגונים יכולים לוודא שהעובדים שומרים על מוסריות:

 

  • אספקת קפה חינם ומשקאות אחרים עתירי קפאין

 

  • הרחבת ההפסקות

 

  • לא לאפשר שעות נוספות

 

  • לאפשר לעובדים לנמנם

 

במילים אחרות, צאו להפסקת קפה ארוכה. הבוס שלכם יודה לכם על כך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x