שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

מחפשים עבודה בשירות הציבורי? אתר חדש יסייע למדינה למצוא אתכם

יוזמה חדשה של ארגון מעש נועדה ליצור מאגר מועמדים לשירות הציבורי ולהנגיש אותו למנהלי משאבי האנוש במשרדי הממשלה. מנכל"ית מעש: "האתר הוא כלי של הלא-מקושרים להיכנס למערכת"

מעין מנלה 13:3829.04.14

כל מי שאי פעם חשב על השתלבות במשרה בשירות הציבורי יודע שהליך הקבלה רצוף קשיים, ואלו מתחילים כבר בשלב מציאת המשרות הפנויות. אתר חדש, שהקים מעש, האירגון הישראלי להתחדשות ההון האנושי בשירות הציבורי, אשר נקרא "המאתר", נועד לפתור את הבעיה של איתור מכרזים ומשרות פנויות מתאימות. לפי הארגון, במקום לחפש משרות בשירות הציבורי ולהגיש מועמדות פעם אחר פעם, הרשמה אחת למאתר מכניסה את מחפש העבודה אל תוך מאגר מועמדים איכותיים, שיונגש עבור מנהלי משאבי האנוש במשרדי הממשלה. המטרה היא שמנהלי משאבי האנוש במשרדי הממשלה יפנו למאגר למציאת מועמדים מתאימים למשרות המתפנות אצלם.

"אנחנו מאמינים שאחת הבעיות העיקריות של השירות הציבורי היא חוסר היכולת לתרגם את המוטיבציה וכישרונות דור המחאה וקצת מבוגרים ממנו להזרמת דם חדש לתוך המערכת. בגלל שהמערכת בנויה כך שהיא מוכוונת פנימה ועסוקה בלפתח את הקריירה של מי שנמצא בפנים, היא לא ערה לכך שיש כאן דור צעיר שרוצה לקחת אחריות ומחפש את המשמעות מהסוג הזה. יש כאן פספוס פוטנציאל שקיים בדור הצעיר על ידי השירות הציבורי. אם השירות הציבורי היה מעולה זו לא הייתה בעיה אבל הוא לא מעולה", אומרת הילה כהן רפפורט, מנכלי"ת מעש.

 

אתר חדש ינסה לפתוח לכם את הדלת לשירות הציבורי אתר חדש ינסה לפתוח לכם את הדלת לשירות הציבורי צילום: אוראל כהן

 

'המאתר' הוא הכלי של הלא-מקושרים להיכנס למערכת. אין צורך להכיר מישהו מבפנים, או לשלם לאתר השמה. המאתר ייצר תשתית קבועה של מאגר מועמדים שיהיה זמין עבור הגופים הציבוריים. בכך, מייצר "המאתר" הזדמנות למועמדים להיות גלויים וזמינים למערכת, ולהציג את יכולותיהם וכישוריהם כדי שיוכלו לצוד את עיניהם של מגייסי כוח האדם בשירות הציבורי", היא אומרת.

 

בעת שהביטחון התעסוקתי בשוק הפרטי מעורער, חלק מהמוטיבציה של אנשים להשתלבות בשירות הציבורי היא החיפוש אחר הקביעות והתנאים שמציע השירות הציבורי. למעשה, לפי סקר שפרסם מעש בחודש אוקטובר, 82.7% מהמדגם המייצג של אקדמאים בגילאי 29-50 ענו כי היו מעוניינים להצטרף לעבודה בשירות הציבורי. התפיסה הרווחת בציבור היא שהמשרות בשירות הציבורי סגורות בפניהם מכיוון שהן "תפורות". לפי רפפורט בגלל שיטות הגיוס המסורבלת, למנהלי משאבי האנוש במשרדי הממשלה קשה להגיע למועמדים איכותיים. למעשה, לדבריה, המילה "תפורות" אינה מייצגת שחיתות אלא ניסיון של מנהלים בשירות הציבורי להגיע למועמדים איכותיים. "מנהלים מהסוג הזה שמחפשים אנשים טובים ומתאימים יוכלו לפנות למאגר שלנו", היא אומרת.

 

לפי העמותה, אל יוזמת המאתר שותפים נציגים בכירים ממשרדי הממשלה השונים. המטרה שלה היא להפוך את "המאתר" למאגר המרכזי של מועמדי איכות לשירות הציבורי, שיעמוד לרשותם של כלל משרדי הממשלה והעיריות. ההרשמה והחברות במאתר הינם חינם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x