$
מחפשי עבודה

הטיפוסים שלא תרצו לשבת לידם במשרד

העובדת שלא יודעת איך להפעיל מחשב או להכניס דפים למדפסת, העובד שאינו מתבייש לגזוז ציפורניים ליד שולחן העבודה או השכן שתמיד בודק על מה אתם עובדים - האנשים שאתם לא רוצים בקיוביקל הסמוך

שירות כלכליסט 16:3219.03.14
עבודה בקיוביקל היא שגרה יומית עבור מיליוני האנשים שעובדים במשרדים. דרך אחת להקל קצת על השגרה היא ליפול על שכן נחמד לקיוביקל. גם אם השכן פחות מאידיאלי, בדרך כלל אפשר להסתדר עם מעט תקשורת, הרבה סבלנות ואוזניות טובות, אך לפעמים רוצה הגורל ונופלים על טיפוסים ייחודיים עם הרגלים בעייתיים. לפיכך, באתר CNBC פרסמו את רשימת השכנים לקיוביקל שאיש לא רוצה. הרשימה מתבססת על עדויות של הגולשים:

1. המאותגר טכנולוגית

מסתבר שיש אנשים שהצליחו לטפס בסולם הדרגות התאגידי מבלי לדעת איך לאתחל מחשב או להכניס דפים למדפסת. הבעיה היא שאותם מאותגרים טכנולוגית עשויים להפוך אתכם לאנשי תמיכת המחשבים האישיים שלהם. "אין לכם ברירה אלא לעזור להם כי הם פשוט מייללים כל היום", מסכמת אחת הגולשות.

 

2. הפטפטן

יש אנשים שמקדישים הרבה מחשבה לכל מילה שיוצאת להם מהפה, אך יש אחרים שפשוט פולטים שטויות במשך כל היום. הבעיה היא כשאותם פטפטנים הם אלה שיושבים מהצד השני של המחיצה בקיוביקל שלכם. "ישבתי פעם ליד אישה שפשוט חשבה בקול רם, ושיתפה את חלל המשרד בכל בדל מחשבה שעבר לה בראש", סיפר לאתר סוכן נדל"ן מווירג'ניה. "יורד גשם...אמרתי שיורד גשם...שמת לב שיורד גשם?" זו דוגמה מאפיינת.

 

השכנים בקיוביקל לידכם יכולים להשפיע מאוד על יום העבודה השכנים בקיוביקל לידכם יכולים להשפיע מאוד על יום העבודה צילום: שאטרסטוק

 

3.המניקוריסט

העובד שלצידכם אינו מתבייש לגזוז ציפורניים במהלך יום העבודה, ועוד בשולחן שלו. "איך אפשר לשוחח בטלפון עם לקוח כשאפשר לשמוע את הרעש של הקוצץ או של הפצירה", תהתה רואת חשבון מניו יורק. "רק המחשבה על כך שזו התנהגות לגיטימית במקום העבודה מצדיקה פיטורים".

 

4. המרגל

אופן ספייס בהגדרה אינו מעניק לעובדים יותר מדי פרטיות, אך עבור אותם עובדים שחייבים תמיד לדעת הכל על כולם, מדובר למעשה ביתרון ולא בחיסרון. "הטיפוס הגרוע ביותר של שכן לקיוביקל הוא החטטן שבודק כל הזמן על מה אתם עובדים", סיפר דיוויד באקה, שכותב באתר הכלכלי Money Crashers. "אחד החטטנים האלה פעם עדכן את הבוס שלי שאני גולש באינטרנט בזמן העבודה, ואחד אחר הציץ לי כל הזמן מעבר לכתף כדי לנסות לגנוב לי רעיונות".

 

העובד שלידכם בודק כל הזמן על מה אתם עובדים? העובד שלידכם בודק כל הזמן על מה אתם עובדים? צילום: שאטרסטוק

 

5. הצווחנית

תמיד נחמד לשמוע חדשות טובות הקשורות לעבודה, פחות נחמד לשמוע את הצווחות המתלהבות של השכנה לשולחן. יועצת מאוהיו חלקה חוויות מהעבודה לצד בחורה שהגיבה לכל בהגזמה. "אם היא קיבלה מכה, היא הייתה צורחת כל כך חזק שזה היה מקפיץ אותי. היא בכלל נהגה לצווח מכל דבר כל היום".

 

6. המרעיש

מהרגע שנכנסים למשרד בבוקר ועד שעוזבים בערב, אי אפשר להתעלם מהשכן שהוא גם רעשן. "הוא התחיל את היום בנשנוש רעשני של שקיות חטיפים, אחר כך היה מעשן ומתחיל להשתעל ולהשתנק", סיפרה מנהלת משיקגו. "בהמשך היום הוא היה פוצח בשיחות יללנות בטלפון". אותו מטרידן נהג גם לאגף אותה כדי להתלונן על העבודה או הבריאות שלו מבלי שתהיה לה אפשרות לברוח.

 

יושבים ליד הצווחנית? יושבים ליד הצווחנית? צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

7. הילד האבוד

אנשים שמדברים בקול גבוה במיוחד כשהם מבקשים עזרה, ובכלל מתחברים לילד הקטן שבהם. "האישה בקיוביקל שלצידי נהגה לעשות פרצופים אומללים ולדבר בקול של ילדה קטנה ולהגיד משפטים כמו "אני לא יודעת איך לעשות את זה... זה כל כך קשה, הלוואי שמישהו היה עוזר לי", סיפר עובד במרכז לאספקת תמונות. "נראה לי שהיא פשוט קיוותה ליפול על גבר עם כל מיני תסביכים בעניין הזה".

 

8. המדבר בטלפון

השיחות הבלתי פוסקות שמנהל השכן לתא משפיעות בסופו של דבר על היכולת שלכם לתפקד בעבודה. שכן כזה גם יוצר אנרגיות שליליות ומעורר תרעומת על כך שהוא מעביר שני שלישים מהיום בשיחות פרטיות במקום בעבודה.

 

9. המתערב בשיחות

במהלך יום עבודה של שמונה שעות לפעמים צריך כמה דקות כדי לצבור אנרגיות. הדרך הקלה ביותר היא לקיים שיחה קלילה עם חבר לעבודה, אך בעוד שאתם משוחחים על המשחק של אתמול, השכן בקיוביקל ממתין להזדמנות שלו להשתלט על השיחה, ואפילו לשנות נושא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x