מחפשי עבודה

עם פיג'מה ונעלי בית: עשר עבודות שאפשר לעשות מהבית

הטכנולוגיה מאפשרת ליותר עובדים - למשל מעצבים גרפיים, יועצי גיוס והשמה, מתכנתים ואנשי תוכן - לבצע את עבודתם מבלי להגיע למשרד; האם זה מתאים גם לכם?

מעין מנלה 20:2818.02.14

בין אם אתם הורים שרוצים לבלות יותר זמן עם הילדים בבית, עובדים שמחפשים משרה גמישה, שונאים את הנסיעה למשרד, הרעש באופן ספייס או סתם אוהבים את הבית - ישנן משרות שמתאימות בדיוק בשבילכם. הטכנולוגיה מאפשרת ליותר ויותר עובדים לבצע את עבודתם ממקום שאינו המשרד וישנם מעסיקים רבים שמאפשרים זאת.

"באופן טבעי בשנים האחרונות יש לא מעט משרות שמאפשרות לנו לעבוד מהבית ועדיין לקבל משכורת. יש תחומי עיסוק שמספיק מחשב וטלפון כדי לבצע את העבודה", אומרת עינב בוימפלד מנהלת תוכן ומחקר ב-AllJobs. לדבריה, חברת התוכנה RIKE ערכה מחקר ומצאה ש-89% מהעובדים שלה סבורים שעבודה מהבית היא אחת משלוש ההטבות המשמעותיות ביותר שמעסיק יכול להציע להם. גם עבור המעסיקים ישנם יתרונות במתן האפשרות לעובדים לעבוד מהבית: הם שהם יכולים להגיע ליותר עובדים ללא המגבלה הגיאוגרפית, הם יכולים להעסיק עובדים מוכשרים אשר יש להם מגבלות של שעות ואחרת לא היו יכולים להגיע לעבודה, וכן לחסוך במקום פיזי בשטחי משרד. כמו כן, התפוקה של עובדים מהבית גבוהה יותר בהרבה מקרים כי אין פגישות, התרועעות עם עובדים אחרים או רעש שעשוי להפריע.

 

בשנת 2013 פורסמו ב-AllJobs לא פחות מ-3,698 מודעות דרושים שהוגדרו על ידי המעסיקים כעבודות שיבוצעו מהבית. מדובר בירידה קלה של 7% לעומת שנת 2012 ומעט גדולה יותר מהירידה של 4% בכלל היצע המשרות. העובדים, מבחינתם חיפשו יותר משרות שמאפשרות עבודה מהבית ובשנת 2013 חלה עלייה של 13% במספר הפעמים בהן הוגדרה "עבודה מהבית" כקריטריון חיפוש על ידי מחפשי עבודה לעומת 2012.

 

קבלו עשר משרות "אמיתיות" שאפשר לעשות עם פיג'מה ונעלי בית:

 

1. מעצבים גרפיים ומעצבי אתרים

כלי העבודה העיקרי של המעצבים הגרפיים ומעצבי האתרים הוא המחשב. מעצבי אתרים הם אלו שבעצם מתכננים כיצד האתר ייראה. הם צריכים להיות בעלי ידע בתכנות בסיסי וכן בעלי כישורים יצירתיים. האתר שהם יוצרים צריך להיראות יפה ולמשוך את העין ולכן עליהם להיות גם בעלי ידע בתוכנות עיצוב גרפי. המעצבים יכולים לבנות לעשות את כל זה עבור הלקוח או המעסיק שלהם וכל זה מבלי לצאת מהבית.

 

לא חייבים להגיע למשרד, כל מה שצריך זה מחשב וטלפון לא חייבים להגיע למשרד, כל מה שצריך זה מחשב וטלפון צילום: shutterstock

 

2. יועצי גיוס והשמה

עבודת הגיוס של אנשי משאבי האנוש, יכולה, בהתאם לאופי החברה עבורה הם עובדים, להתבצע מהבית. אחראי הגיוס יכולים לנהל את מודעות הדרושים, לעבור על קורות חיים ואף לראיין מועמדים מתאימים ולמלא את הטפסים הדרושים - גם בלי להגיע למשרד. בשנה שעברה, התפרסמו 126 מודעות דרושים באתר AllJobs למשרות בתחום משאבי האנוש שמתאימות למועמדים שרוצים לעבוד מהבית.

 

3. מנהלי מדיה חברתית ומקדמי אתרים

מנהלי מדיה חברתית הם אלו שאחראים על השיווק והפרסום ברשתות החברתיות כגון פייסבוק, לינקדאין וטוויטר. הם צריכים לדעת ליצור קמפיינים שיווקיים ברשתות החברתיות ולקדם מותגים ושירותים אבל הם לא צריכים להגיע למשרד. גם מקדמי אתרים (SEO) יכולים לבצע את התפקיד מהבית – אפשר לדאוג שהאתר יגיע למקום גבוה בתוצאות החיפוש גם בלי לעמוד בפקקים בדרך לעבודה. בשנת 2013 פורסמו 165 משרות המתאימות לעבודה מהבית באתר AllJobs בתחומי הפרסום, שיווק ויחסי ציבור וב-2012 פורסמו 181 משרות כאלו.

 

4. מעצבי אופנה

מעצבי אופנה עובדים עבור רשתות אופנה, חנויות יצרניות או עבור עצמם. הם מעצבים בגדים, נעליים, תיקים, אביזרים וכל מה שאנחנו לובשים בעצם. סביבת העבודה שלהם צריכה לאפשר להם לשרטט סקיצות, לפרוש בדים ולגזור אותם. למרות שהבגדים שהם מעצבים צריכים להיות כאלו שאפשר לצאת איתם מהבית, את מלאכת העיצוב הם יכולים לעשות גם כשהם עצמם לבושים בטרנינג.

 

5. רופאים לשירותי אונליין

בין משרות הדרושים שמתאימות לעבודה מהבית נמצאו גם מספר משרות פנויות בתחום הרפואה. מדובר במשרות של ייעוץ טלפוני או אינטרנטי לחולים בשעות שהמרפאות הרגילות סגורות, בסופי שבוע, ערבים וחגים.

 

6. אנשי טלמרקטינג

התחום שבו היה בשנה שעברה היצע המשרות לעבודה מהבית הגדול ביותר הוא תחום המכירות, כך לפי נתונים של AllJobs. בתחום זה המשרות הפנויות היו של טלמרקטינג ותיאומי פגישות מכירה. מדובר על פניה ללקוחות לפי רשימות או תאום פגישות מכירה, המאפשרות לאנשי המכירות לא לבזבז את זמנם על תאום ולעסוק אך ורק במכירה. 

 

מכירות בטלפון - אפשר גם מהבית מכירות בטלפון - אפשר גם מהבית צילום: shutterstock

 

7. עובדי אדמיניסטרציה

כשחושבים על עובדי אדמיניסטרציה מדמיינים לרוב מזכירה שיושבת במשרד ואחראית לכל צרכי ניהול המשרד. עם זאת, ישנם אספקטים בעבודות האדמיניסטרציה שלא דורשים נוכחות פיסית במשרד. המשרות בתחום שמאפשרות עבודה מהבית הן משרות של קביעת פגישות, ניהול יומנים, קלדנות ותמלול פגישות מקבצי שמע. "בדרך כלל כשמדובר על עבודה מהבית בתחום האדמיניסטרציה מדובר על עבודה במשרה חלקית. קשה מאוד למצוא משרות של תשע עד שש שניתן לבצע מהבית", אומרת בוימפלד.

 

8. עיתונאים, אנשי תוכן

עיתונאים ואנשי תוכן צריכים טלפון, מקלדת וחיבור לאינטרנט כדי לבצע את עבודתם. הם אינם חייבים לשבת בחברה או המערכת בה הם עובדים. בשנה שעברה פורסמו 225 משרות בתחום התוכן והעריכה שאיפשרו עבודה מהבית, בדומה ל-2012 אז פורסמו 242 משרות בתחומים אלו באתר AllJobs.  

 

9. מתכנתים

לפני שמריסה מאייר הכריחה את העובדים ביאהו להגיע למשרד, רבים מהם עבדו מהבית באופן קבוע. בניגוד למאייר, מייקל דל (Dell) דווקא הכריז על כך שהוא מעוניין שמחצית מהעובדים בחברה יעבדו מהבית. מתכנתים עובדים לבדם, מול מחשב ויכולים לעשות זאת גם בלי להגיע בפקקים לעבודה. מאייר, אגב, הסבירה כי ביטול מדיניות העבודה מהבית נבעה מתפיסתה שאנשים פוריים יותר כאשר הם עובדים יחד. "כמה מהרעיונות הטובים ביותר מגיעים כאשר שני אנשים יושבים יחדיו באותו חדר", הסבירה מאייר.

 

מתכנת, אם לא עובדים ביאהו - אפשר לעבוד מהבית מתכנת, אם לא עובדים ביאהו - אפשר לעבוד מהבית צילום: shutterstock

 

10. מתרגמים

מלבד ידע בשפות, כל מה שדרוש למתרגמים זה מחשב עם מעבד תמלילים. את עבודת התרגום ניתן לעשות במלואה מהבית ואין צורך להגיע למשרד. חברות תרגום לעיתים מעסיקות מתרגמים רבים לשפות שונות והן אפילו מעדיפות שאלו יעבדו מבתיהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x