$
מחפשי עבודה

בוס מהגיהנום? 7 סימנים לכך שהגיע הזמן לעזוב את העבודה

אם אתם שונאים את מה שאתם עושים, הלחץ מהעבודה משפיע על בריאותכם או שהמצבה הכספי של החברה בה אתם מועסקים לא טוב - הגיע הזמן לחפש מקום חדש

שירות כלכליסט 18:2117.02.14

כאשר עובדים מרגישים יותר בטוחים יותר לגבי מצב הכלכלה ואופטימיים יותר לגבי האפשרויות העומדות בפניהם, הם מרשים לעצמם להתפטר. הוול סטריט ג'ורנל דיווח בשבוע שעבר ש"שיעור העוזבים", כלומר אחוז האנשים שעוזבים את מקום העבודה שלהם מרצונם, טיפס בנובמבר ל-1.8%, השיעור הגבוה ביותר מאז סיום המיתון. במונחים מספריים, פירוש הדבר ש-2.4 מיליון אנשים עזבו את העבודה שלהם. חלקם כנראה פרשו או יצאו ממעגל העבודה, אך מרביתם ככל הנראה עזבו לטובת עבודה חדשה.

אמנם, רצוי לזכור שעדיף לא לעזוב עבודה לפני שמוצאים אחת אחרת, אבל ליתר ביטחון ב"טיים" פרסמו שבעה סימני אזהרה שמצביעים על כך שהגיע הזמן להתפטר.

 

1. אתם שונאים את העבודה שלכם

"חלק מהעבודות - בייחוד כשרק נכנסים למעגל העבודה - מהוות קרש קפיצה הכרחי לעבר עבודת החלומות", מסבירה אמנדה אוגוסטין מאתר חיפוש העבודות TheLadders. חשוב אמנם להצמד לתכנית ארוכת הטווח ולבצע כמה מטלות לא נעימות, אך אם כל מה שקשור לעבודה לא נראה לכם, תתקשו למצוא את המוטיבציה להתקדם. "בחנו מה התפקיד של האדם שעומד שני שלבים מעליכם בסולם ההיררכיה במשרד. אם התפקיד של הבוס של המנהל הישיר שלכם מושך אתכם, אתם כנראה על המסלול הנכון", היא מוסיפה. "אם לא, כנראה שהגיע הזמן להתחיל לחפש עבודה אחרת".

 

שונאים את העבודה שלכם? אולי הגיע הזמן לעזוב שונאים את העבודה שלכם? אולי הגיע הזמן לעזוב צילום: שאטרסטוק

 

2. הלחץ מהעבודה עושה אתכם חולים

 אם הלחץ מהעבודה מתחיל להשפיע על הבריאות הנפשית או הפיסית שלכם, על מערכת היחסים עם בן או בת הזוג וקרובי משפחה אחרים, אז העבודה לא שווה את זה, מדגישים המומחים. "הזמן לעזוב הוא כאשר אתם מתעוררים בחרדה ממה צופן היום. כאשר אתם נכנסים לדיכאון בכל מוצאי שבת רק מהמחשבה על השבוע הקרוב או כשהבריאות שלכם נפגעת", אומרת אלנה קפאסו, מייסדת ונשיאת חברת הקואצ'רים למנהלים Enerpace.

 

3. אתם לא מצליחים להשתלב

"אתם יכולים להיות האנשים המוכשרים ביותר בעולם, אבל אם אינכם משתלבים היטב בארגון, אז לא תוכלו להצליח", מציינת אוגוסטין. "ההיטמעות בתוך התרבות הארגונית לרוב מתרחשת בחודשים הראשונים בתפקיד. אם אתם נמצאים כבר שישה חודשים או אפילו שנה בעבודה, אך עדיין מרגישים כמו אאוטסיידרים, מרבית הסיכויים שתמיד תרגישו כך במקום הזה.

 

4. יש לכם בוס מהגיהינום

"מרבית האנשים עוזבים את הבוס, ולאו דווקא את העבודה", אומרת מרדית' פרגוסן, מרצה למנהל באוניברסיטת יוטה סטייט. אם עקפתם את הבוס והתלוננתם בפני הממונים עליו או במחלקת משאבי אנוש אך המצב לא השתפר, ואולי אפילו הידרדר, פירוש הדבר שהגיע הזמן לעבור.

 

5. אתם מוכשרים מדי לתפקיד

כשהעבודה הופכת להיות כל כך אוטומטית, שאתם יכולים לעשות אותה כבר מתוך שינה – ועדיין לעשות אותה בצורה הטובה ביותר – ככל הנראה הגיע הזמן לבדוק אפשרויות נוספות, ממליצה אוגוסטין. בשלב הראשון היא מציעה לבחון לראות האם יש אפשרות להתקדם בתוך החברה, אך אם אתם תקועים בעבודה ללא מוצא ובלי אפשרויות להתקדם, רצוי להתקדם לעבר דלת היציאה.

 

6. אתם מתבקשים לעשות דברים לא חוקיים או לא מוסריים

גם אם לא תיתפסו, עדיין עשויות להיות למעשים שלכם השלכות פסיכולוגיות: לאורך זמן עובדים נוטים לאמץ את האתיקה ( או היעדרה) של חברה. "עובדים לעיתים קרובות מחקים את ההתנהגות של הממונים עליהם...ומשתמשים בהתנהגות הזו כתקן לפעולות שלהם עצמם", טוען פול הרווי, מרצה לניהול באוניברסיטת ניו המפשייר. לאחר שתחליפו עבודה אתם עוד עשויים להסתבך בשל התנהלות שאמנם הייתה מקובלת במקום העבודה הקודם, אך בהחלט אינה מוסרית.

 

7. המצב הפיננסי של החברה - או המחלקה שלכם - לא טוב

אם אתם חוששים שהחברה נמצאת בהתדרדרות, והמשרה שלכם אינה בטוחה, אז הגיע הזמן להתחיל לחפש עבודה חדשה, מדגישה אוגוסטין. לכך מוסיפה קפאסו שרכישות ומיזוגים הם זמנים מרכזיים לבחון את התפקיד שלכם בחברה ולבדוק האם אתם עדיין נחוצים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x