$
מחפשי עבודה

קורות החיים היצירתיים ביותר שראיתם; כדאי גם לכם להיות מקוריים?

קורות חיים בצורת חטיף שוקולד, מעוצבים כדף בגוגל פלוס או משחק אינטרקטיבי - יש מועמדים שויתרו על הפורמט הקלאסי בניסיון להתבלט ולהפגין את כישוריהם

מעין מנלה 17:2702.02.14
חיפוש עבודה ושליחת קורות חיים עשויים רצופים באכזבות ותשובות שליליות. כדי להשיג את העבודה המיוחלת מועמדים רוצים להתבלט, שיזכרו אותם ושיזכו לכל הפחות להזמנה לראיון עבודה.    

התחומים בהם מרבים לראות קורות חיים יצירתיים ומקוריים הם תחום הגרפיקה והפרסום, אומרת ליאת בן תורה שושן, מנהלת המחלקה לכתיבה מקצועית של קורות חיים ב-AllJobs. לדבריה, בתחומים האלו היצירתיות בקורות החיים מתקבלת אך גם בהם יש לוודא שהניסיון התעסוקתי מופיע בצורה מספיק שיווקית בתוכן של קורות החיים. "יש לוודא שהתוכן יהיה כזה שמשקף את מה שעשה המועמד בחייו המקצועיים בנוסף ליכולות וליצירתיות שהוא מראה", היא אומרת.

 

בשאר התחומים ההמלצה שלה היא לשמור על ניטראליות מכיוון שיש כאלו שיאהבו את היצירתיות שאתם מפגינים בקורות החיים ויש כאלו שלא. "בשלב כל כך מוקדם בתהליך חיפוש העבודה לא שווה לקחת את הסיכון", היא אומרת.

 

באתר ביזנס אינסיידר פרטו כמה מקורות חיים היצירתיים ביותר שבהם נתקלו:

 

1. קורות חיים שמתקפלים לקופסה

 

קורות חיים שמתקפלים לקופסא קורות חיים שמתקפלים לקופסא

 

אומונדי אבודהו עיצב את קורות חיים שמתקפלים לקופסה: אבודהו הוא אמן וצלם מקניה, שקורות החיים שלו משכו לא מעט תשומת לב. ההשראה הגיעה כשביצע רכישה שגרתית. "תאמינו או לא, חשבתי על הרעיון בזמן שקניתי אריזת קפה", הוא מספר. "קפה ג'אווה, מהמשובחים שיש בקניה".

 

בהתאם, הוא עיצב קורות חיים שמאפשר למעסיקים פוטנציאליים לגזור ולקפל אותם לקופסה, כולל עם טבלת ערכים "תזונתיים". התוצאה הייתה מיידית. הוא קיבל שלוש הצעות עבודה טובות מסוכנויות מובילות בקניה. כיום הוא משמש כשותף קריאטיבי ב- Scanad בניירובי.

 

2. קורות חיים בהשראת גוגל פלוס

 

קורות חיים בהשראת גוגל פלוס קורות חיים בהשראת גוגל פלוס

 

קורות החיים של ארון זאקס הושפעו מגוגל פלוס: זאקס שילב בין תחומי המדיה החברתית ואינפוגרפיקה כדי לייצר את קורות החיים שלו. "יצרתי אותם בתקופת ההשקה של גוגל פלוס", הוא אומר. "רציתי למזג בין הרעיון של אינפוגרפיקה והאופן שבו ראיתי שהמידע החברתי שלי הוצג בגוגל פלוס. רציתי שהניסיון הקודם שלי, ההמלצות מלינקדאין וההשכלה יוצגו בצורה שתהיה מוכרת לאנשים".

 

קורות החיים בהחלט הועילו לקריירה שלו בנוסף לכך זיכו אותו בהתעניינות רבה גם מחוץ לתחום העיסוק שלו. "זה היה יותר פרויקט צדדי", הוא מוסיף. "אבל כן קיבלתי לא מעט תגובות מחוץ לשוק העבודה".

 

3. קורות חיים בצורת חטיף שוקולד

 

קורות חיים בצורת חטיף שוקולד קורות חיים בצורת חטיף שוקולד

 

העיצוב המיוחד הזה פורסם באתר Reddit והשיג ליוצר שלו, איש שיווק בשם ניקולס עבודה בתחום. חברו של ניקולס הוא שהעלה את קורות החיים המיוחדים לאתר, ולדבריו ניקולס התקבל לעבודה לה הגיש מועמדות. חטיף בהתאמה אישית עולה 2 דולר, ולמקרה שתהיתם מדובר בקראנצ' בר של נסטלה.

 

4. קורות חיים בצורת משחק אינטראקטיבי

 

קורות חיים באמצעות משחק אינטראקטיבי קורות חיים באמצעות משחק אינטראקטיבי

 

האנימטור והמתכנת רובי לאונרדי בנה משחק אינטראקטיבי מרהיב: לאונרדו שעבד בעבר בחברות כמו AOL ו- Industry Next, וכיום עובד בפוקס ניוז, יצר משחק אינטראקטיבי שמזכיר משחקים של פעם כמו סופר מריו. הרמות השונות מתארות את הכישורים, ההכשרות המקצועיות והניסיון שלו.

 

5. קורות חיים בהשראת עמוד באמזון

 

קורות חיים בהשראת אמזון קורות חיים בהשראת אמזון

 

פיליפה דובוסט בנה לעצמו עמוד אמזון שלם: העמוד של דובוסט הפך ויראלי במהירות וגרף 1.5 מיליון צפיות בתקופה שבה חיפש אחר עבודה. קורות החיים המיוחדים השיגו לו 150 הצעות, ובסופו של דבר עבודה כמנהל מוצר טכנולוגי בסטארט – אפ הצומח במהירות Birchbox בניו יורק.

 

הפורמט המזוהה ועומק הירידה לפרטים (כולל ביקורות ממעסיקים קודמים) עזרו להפוך את קורות החיים ללהיט ולהשיג לדובוסט סדיוק את סוג המשרה בה היה מעוניין.

 

להתבלט גם בקורות חיים סטנדרטיים

 

כאמור, יצירתיות ומקוריות בקורות החיים עשויה גם להזיק ומדובר בסיכון שהמועמד לוקח בשלב מאוד ראשוני של חיפוש המשרה. עם זאת, יש דרכים להתבלט בקורות החיים גם אם אתם לא גרפיקאים או מעצבים וגם אם החלטתם שאתם לא רוצים לקחת את הסיכון:

 

1. וודאו שהנושאים החשובים למגייס, שהם לרוב הניסיון וההשכלה, יופיעו בחלק העליון של קורות החיים. "אם מישהי מחפשת תפקיד בתחום התוכן ויש לה אנגלית שפת, במידה וזה מהווה ייתרון לתפקיד, מועמדת כזו תצטרך לשים את השליטה בשפות בחלק העליון של קורות החיים שלה", אומרת ליאת בן תורה שושן.

 

2. שמרו על פירוט ניסיון תעסוקתי רלוונטי קריא ומובן. בחלק של פירוט הניסיון התעסוקתי הקפידו במקום לכתוב פסקאות ארוכות, לפרק תחומים שונים של אחריות התפקיד לשורות בודדות כאשר כל שורה מעבירה מסר. לדוגמא מנהל מחלקה יכתוב שורה אחת על ניהול כספים, שורה אחת על בקרה, אחת על הדרכה ואחת על שכר וייעדים.

 

3. הימנעו מהוספת ציטוטים ותמונות לקורות החיים. "ראיתי הרבה ציטוטים שיכולים להשתמע לשתי פנים. יש ציטוטים שיכולים מצד אחד להשתמע כרעב לתפקיד אך מצד שני כנואשות. במקום להשתמש בציטוט, אם אתם רוצים להראות רעב תראו הישגים שצברתם במהלך הדרך כמו לדוגמה, אם היית מנהל מכירות והצלחת להביא לעלייה של 30% במכירות או הקמת מחלקה חדשה", אומרת ליאת בן תורה שושן.

 

4. צרו תמצית בראש קורות החיים אחרי הפרטים האישיים בהתאם לדרישות שמופיעות בפרסום המשרה. התמצית היא באורך של שתיים שלוש שורות, היא כוללת ניסיון מקצועי תמציתי וכן ניתן לכלול בה מיומנויות אישיות כמו עבודה בצוות, או יכולת למידה מהירה אשר מהוות ערך מוסף עבור אותו מועמד. "יש לנסות לדבר כמה שיותר בשפה של המעסיק. השפה של המעסיק מצויינת במשרה אליה אתם שולחים קורות חיים", היא אומרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x