$
מוסף 19.12.2013
מוסף 19.12.13

הון אנושי: יחי המלך החדש

ביום ראשון, בגאלה של בילינסון, כבר היה ברור שעולם העסקים השלים עם לכתו של נוחי דנקנר: כולם עברו לצד של מוטי "אחלה גבר" בן־משה

ארי ליבסקר 09:0019.12.13

ביום ראשון בערב, באירוע הגאלה השנתי של בית החולים בילינסון שנערך במלון הילטון תל אביב, הבנתי סופית, עוד לפי הכרעת בית המשפט, שמדובר בסוף מלכותו של נוחי דנקנר. גם האליטה העסקית כבר הפנימה את העניין. עכשיו ישנם אדונים אחרים וצריך ליישר איתם קו; לך תדע מה יילד יום. את האישור הסופי לכך קיבלתי ממי שהיה שותפו של דנקנר בגרעין השליטה של אי.די.בי, יצחק מנור: כששאלתי מה הוא חושב על האיש והתעלומה מוטי בן־משה, מנור השיב: "אין לי שום בעיה עם האיש ואיני מפקפק ביכולותיו הפיננסיות. אני מכבד אדם שהגיע מכלום והצליח. אבל חשוב להבין שאנחנו כלל לא מעורבים ויצאנו מהתמונה".

 

משמאל יאיר סרוסי, פיני כהן, ציפי רובין, שלוה הסל ופנינית כהן משמאל יאיר סרוסי, פיני כהן, ציפי רובין, שלוה הסל ופנינית כהן

 

שלמה שמלצר אמר: "אז מה אם הוא בא מכלום? גם אני באתי מבית דתי, כמוהו. הוא נראה לי אחלה גבר ולא מפוקפק". שלווה הסל הסבירה לי את פילוסופיית החיים הפשוטה שלה בנוגע לאלה שיש להם ואלה שאין להם: "אז מה אם הוא נוסע ביונדאי וגר במודיעין?", אמרה הסל. "יש לו הרבה יותר כסף מזה שגר בהרצליה פיתוח ומעסיק נהג פרטי, אך בעצם אין לו כלום. אני מכירה הרבה אנשים שרמת החיים שלהם היא בסך הכל תחפושת והעמדת פנים".

 

אחר כך פגשתי את רפי מהודר, ממציא הטפטפות. מהודר אמר: "תראה, אני לא יודע לגבי בן־משה, אני לא מכיר אותו, אבל על דנקנר אין לי מילה טובה אחת לומר. הוא הביא את זה על עצמו, וצריך היה לקחת לו את אי.די.בי מזמן. מה שהציל אותו הוא רק הפרצוף היפה והעיניים הכחולות שלו. בלעדיהם הוא כבר מזמן היה נזרק מכל המדרגות".

 

בועז וורדה דותן בועז וורדה דותן

 

עדיין המום פגשתי את בועז דותן, ממייסדי אמדוקס. "אין לי ספק שבן־משה הוא איש קש, זה די ברור", אמר דותן, "אבל עזוב אותך מבן־משה, מה אתה חושב על השמלה האדומה שלובשת שרון כידון?", החווה לעבר מנחת הערב. אמרתי לו שאני מנוע מלהביע את דעתי על שמלות של קולגות מהתקשורת, אך אם הוא כבר שואל, אני מאוד מפרגן. אחר כך התברר שאת השמלה עיצבה לי גרבנאו, כלתו הצעירה של דנקנר.

 

בין המתאבנים פגשתי את אשתו של איש עסקים המקורב לקבוצת דנקנר, והיא אמרה לי שהיא בטוחה שמאחורי בן־משה עומד איש עסקים גרוזיני ושבקרוב הכל ייחשף.

 

בערב הגאלה עצמו כיכב פיני כהן, מנכ"ל קרן יורק וראש אגודת ידידי בית החולים, ונאספו בו כ־4.5 מיליון שקל לקניית ציוד למרכז החירום החדש, שהוא הגדול ביותר במזרח התיכון. אות יקיר המרכז הרפואי הוענק לאליעזר פלג, מאבות תעשיית הטקסטיל המקומית, ופרס הוקרה מיוחד ניתן לנאוה ברק עם סיום כהונתה כנשיאת עמותת הידידים. ברק, שדמעה מרוב התרגשות, סיפרה על אמה שנפטרה ושהעבירה את ימיה האחרונים בבילינסון.

 

בזמן שדוד ד'אור הכין את עצמו להופעה שוחחתי עם חיים הורביץ, והוא מיהר לומר ש"השמועות על הריב בין פיליפ פרוסט לבין ג'רמי לוין לא ממש נכונות. הם הסתדרו ביניהם. הבעיה היתה בין בעלי המניות". שאלתי אותו מה לדעתו עומד לקרות בטבע. "פרוסט יפרוש בקרוב, ואני לא חושב שאמיר אלשטיין יהיה בסוף היו"ר. אני גם לא שולל שאתמנה בסוף ליו"ר טבע; אני רק מנסה לדחות את זה כמה שיותר, כי יש לי את העסקים הפרטיים שלי וגם הבטחתי לזוגתי שזה לא יקרה בקרוב".

 

בדרך הביתה, כשעצרתי לרגע בכספומט, נזכרתי בעיקר בדברים שאמר יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי. "אני לא מכיר את בן־משה", אמר לי סרוסי. "אני גם לא חושב שיש לו אפילו חשבון אחד בבנק הפועלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x