$
מחפשי עבודה

עובדים בקיוביקל? אתם כנראה פחות יעילים ויותר מתוסכלים

מחקר חדש מצא שסביבת העבודה הגרועה ביותר היא הקיוביקל. עובדים שיושבים בתאים עם מחיצות גבוהות מתלוננים יותר על רעש וחווים יותר פגיעה ביעילות מאשר אלו שנמצאים ב"אופן ספייס" או במשרדים

סוכנויות הידיעות 13:1611.12.13

עבודה במשרד רצופה באתגרים, כאשר אחד הגדולים שבהם הוא ההכרח לחלוק את המרחב המשרדי עם שאר העובדים. מחקר חדש מצא שסביבת העבודה הגרועה ביותר עבור העובדים היא הקיוביקל. על פי מחקר שערכו ג'ונגסו קים וריצ'רד דה דיר מאוניברסיטת סידני עולה כי במשרדים שבהם העובדים יושבים באשקוביות (קיוביקלס), 30% התלוננו על רמות הרעש במקום העבודה. לעומת זאת, באופן ספייס, מרחב בו שולחנות העבודה אינם מופרדים על ידי מחיצות גבוהות, התלוננו רק 25% מהעובדים על הרעש.

על פי הממצאים, הבעיה הגדולה ביותר היא שהעובדים אינם יכולים לשלוט על מה שהם שומעים. המחסור ביכולת לסנן את הרעשים הוכתר כסוגיה הנתעבת ביותר, כש-60% מהעובדים בקיוביקל ומחצית מהעובדים באופן ספייס ציינו כי הנושא הזה מעורר בהם תסכול. החוקרים העריכו כי הרעש מפריע מעט פחות לאנשי האופן ספייס כי לפחות הם יכולים לראות מהיכן הוא מגיע, כך שיש להם תחושה מסוימת של שליטה. כמו כן, עובדים רבים בנסיבות הללו מעדיפים להקשיב למוזיקה באוזניות כדי לחסום את ההפרעות. מקורות נוספים לתסכול כוללים היעדר פרטיות ויזואלית וטמפרטורות. למרבה ההפתעה, לא נאספו נתונים לגבי ריחות לא נעימים.

 

עובדים בקיוביקל? אתם כנראה פחות יעילים עובדים בקיוביקל? אתם כנראה פחות יעילים צילום: shutterstock

 

קים ודה דיר מתייחסים למחקרים קודמים שמצאו שהן במשרדים שבהם העובדים יושבים בקיוביקל והן במשרדים שדוגלים באופן ספייס "הירידה בפריון בשל הסחות דעת כתוצאה מהרעש הייתה כפולה בהשוואה לעובדים שיושבים במשרדים פרטיים". במחקר הנוכחי, קים ודה דיר מצביעים על כך שהגברת שיתוף הפעולה בין העובדים בשל היעדר המחיצות אינה מפצה על הירידה בפריון. "הקלות של האינטראקציה" כמעט ולא צוינה בסקר כמעוררת קשיים. פחות מ-10% מהעובדים, בכל סוגי המשרדים ציינו זאת כבעיה.

 

החוקרים בחנו את הנתונים גם מזווית שונה, הם הצליחו לקבוע מה הגורמים המתסכלים ביותר וכן מה המשקל של כל גורם ברמת הסיפוק הכללית של העובדים. מניתוח זה עלה כי הנושא החשוב ביותר היה היעדר המרחב. נקודה זו התבררה כמעוררת תסכול בכל סוגי המשרדים.

 

השורה התחתונה: העובדים במשרדים פרטיים היו המרוצים ביותר, ובשיעור ניכר. הם דיווחו על רמת התסכול הנמוכה ביותר בכל 15 הגורמים שנבדקו בסקר. מנגד, העובדים בקיוביקל עם מחיצות גבוהות היו המתוסכלים ביותר.

 

נראה שהמסקנה היא שווירג'יניה וולף צדקה: מה שאנשים צריכים הוא חדר משלהם, גם אם הוא כולל ספלי קפה מוכתמים, ערימות של ניירות ובאופן כללי בלגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x