שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

רוצה להיות "מבלגן תאגידים"? העבודות שיהיו הכי חמות ב-2025

טכנאי שידפיס את החלק שהתקלקל במדפסת תלת מימד, מומחה שייצור "כאוס מאורגן" בתאגידים גדולים ו"רועים אורבניים" - מהם המקצועות הכי נחשקים שנרצה לעסוק בהם בעתיד?

סוכנויות הידיעות 23:1901.10.13

טכנולוגיות חדשות ישנו בשנים הקרובות את עולם העבודה. הטכנולוגיות החדשות יבטלו עבודות מסוימות, ישנו אחרות וייצרו קטגוריות חדשות שלמות של תעסוקה. חדשנות נוטה ליצור טלטלות בשוק העבודה, והפעם נראה שמדובר בטלטלה גדולה. האתר fastcoexist פרסם שבע עבודות חדשות שבמשרד זיהוי הטרנדים Sparks & Honey בניו יורק מעריכים שיהיה להן ביקוש רב בשנת 2025:

 

1. מנהל דיגיטלי לאחר המוות

 

"תיעוד חיים" יהפוך להיות חלק מדרך החיים, שתשפיע על האופן שבו אנחנו מתעדים וזוכרים מה שאנחנו עושים. לפיכך, ההערכה היא שיהיה צורך באדם שיאסוף את כל חומרי התיעוד של החיים לסיפורים. תפקיד זה יהיה שימושי עוד בעודנו בחיים, אך בהחלט יהיה בו צורך לאחר המוות.

 

ניהול החיים הדיגיטליים אחרי המוות ניהול החיים הדיגיטליים אחרי המוות צילום: שאטרסטוק

 

2. יועץ השכלה לא פורמלית

 

הרעיון של השכלה כתוכנית שנמשכת ארבע שנים כבר לא יהיה קיים. העתיד יהיה מגוון יותר. אנשים ידחפו שנה של השכלה פה ושם, לעיתים יסתפקו רק בחודש מרוכז, ויהיו יותר הורים שמלמדים את ילדיהם בבית בגישת ה-non-schooling. יועץ להשכלה לא פורמלית ינחה אותם במסלול.

 

3. טכנאי שעובד עם מדפסות תלת מימד

 

כיום, כשהטכנאי שלכם צריך לתקן עבורכם מכשיר בבית הוא לרוב נאלץ להזמין חלק חדש מסין. אך יבוא היום שהוא פשוט יוכל להדפיס את החלק בחצר האחורית שלכם. אם אתם צריכים לדוגמה להחליף את הצינור מתחת לכיור, מדוע לחכות עד שיגיעו החלקים המתאימים, כשאפשר להשיג אותם במקום?

 

הדפסה בתלת מימד הדפסה בתלת מימד צילום: אוראל כהן

 

4. מאזן חיידקים

 

עולם החיידקים עומד במרכז לא מעט מחקרים היום. לכן ההערכה היא שיהיה ביקוש ל"מאזן חיידקים" שיעזור לנו לשמור על איזון עם הבקטריות שלנו. המאזנים הללו יבינו כיצד לקרוא את הגנום שלנו ואת הבקטריות בגוף שלנו כדי להשיג איזון טוב יותר בבית, בבית הספר וברמה האישית. הם יהיו המקבילים של מעצבי הפנג שוואי שמסדרים את הבתים.

 

חיידקים חיידקים צילום: שאטרסטוק

 

5. מבלגן תאגידי

 

חברות גדולות ירצו לפעול כמו חברות סטארט-אפ, שכן חדשנות תהיה מהותית להשגת רווחים עתידיים. לכן, הן יהיו מעוניינות ב"מבלגן תאגידי", שיכניס לחברה מעט "כאוס מאורגן". המבלגן יחדור למערכות, וייצור חלוקה גדולה יותר.

 

תאגידים גדולים יצטרכו קצת "כאוס מאורגן" תאגידים גדולים יצטרכו קצת "כאוס מאורגן" צילום: shutterstock

 

6. מומחה לניקוי רעלים דיגיטלי

 

העומס הדיגיטלי יהפוך להיות קשה יותר לארגון, כך תיפתח הדרך לאנשים שיעזרו לנו לחיות חיים שפחות מרוכזים במידע, או לפחות יעניקו עצות כיצד למצוא יותר איזון. בחלק מהמקרים, הם אפילו יארגנו גמילה דיגיטלית.

 

גינה קהילתית בתל אביב, נצטרך מומחה בעתיד גינה קהילתית בתל אביב, נצטרך מומחה בעתיד צילום: יובל חן

 

7. הרועה האורבני

 

בעוד הערים הולכות ונהיות ירוקות יותר, כך יגדל הצורך שלנו ב"רועים אורבניים" שיפקחו על התשתית החדשה. נצטרך מישהו שיטפל בחממות העירוניות, שיוודא שהקומפוסט שלנו מורכב כהלכה ושיידע כיצד לגזום את הגינות האנכיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x