$
מחפשי עבודה

שריל סנדברג: נשים יכולות לבכות בעבודה

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק התראיינה לרגל פרסום ספרה העוסק בקשיי הקריירה של נשים. סנדברג: "כולנו טיפוסים רגשניים וזה בסדר גמור לחלוק את הרגשות שלנו בעבודה"

סוכנויות הידיעות 12:3419.05.13
שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק טוענת כי נשים יכולות לבכות בעבודה, לחלוק את הרגשות שלהן ולדבר בכנות לגבי הנשיות שלהן, כך עולה מראיון שפורסם עמה אתמול (שבת). סנדברג, שעלתה לאחרונה לכותרות לאחר פרסום ספרה "Lean In: Women, Work and the Will to Lead", שעוסק בקשיים בקריירה שעומדים בפני נשים, וכולל עצות לנשים כדי שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהן.

הספר זכה מצד אחד לשלל תשבחות על כך שהוא עוזר לנסח חזון פמיניסטי מודרני, ולביקורות מנגד, בטענה כי בשל עמדתה הבכירה, היא אינה מחוברת לקשיים הכלכליים הנובעים משילוב בין קריירה ומשפחה. סנדברג הרוויחה בשנה שעברה 26.2 מיליון דולר.

 

שריל סנדברג שריל סנדברג צילום: בלומברג

 

בראיון לעיתון הכלכלי ההודי, מינט, מודה סנדברג (43): "אני בוכה בעבודה", והוסיפה כי נשים אינן מתנהגות בצורה אחת בימי חול "ואז הופכות לאדם שונה לגמרי בלילות ובסופי שבוע".

 

"אני חושבת שכולנו טיפוסים רגשניים וזה בסדר גמור לחלוק את הרגשות שלנו בעבודה", הדגישה סנדברג, שדורגה השנה ברשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של מגזין טיים.

 

סנדברג, שנשואה ומגדלת שני ילדים טענה עוד כי ספרה מנסה להעביר את המסר "של להאמין בעצמך, לשבת מול השולחן ולקבל שכר הוגן". לדבריה, חשוב לשוחח בפתיחות על נושאי מגדר במקום העבודה, והעובדים צריכים לומר: "אני כאן כדי לתמוך בך". אולם לטענתה השאלה האם נשים באמת יכולות "לקבל הכל" מבחינת קריירה וגידול משפחה היא "בעייתית ביותר". לדבריה, גברים לעולם לא צריכים לענות על שאלות מסוג זה מכיוון שהחברה מניחה שהם יכולים לפתח קריירה ולגדל ילדים במקביל. אולם, אחוז גבוה של נשים ברחבי העולם מגדלות ילדים ועובדות במשרה מלאה, אך כדי להצליח בכך עליהן לקבל "את התמיכה לה הן זקוקות במקום העבודה ובבית", הוסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x