$
בארץ

טיב טעם נקנסה ב-48 אלף שקל על הפקעת מחיר החלב

הרשת הואשמה כי מכרה קרטון חלב של טרה במחיר 6.16 שקלים במקום המחיר המפוקח של 5.95 שקלים. טיב טעם: "חלה טעות טכנית מיחשובית בעדכון מחיר של פריט אחד"

הדר קנה 14:0403.12.12

בית משפט השלום בתל אביב הטיל בשבוע שעבר על רשת טיב טעם קנס בסך 48 אלף שקל בגין הפקעת מחיר החלב שהוא מוצר בפיקוח. על מנהל קטגוריית מוצרי חלב ברשת הוטל קנס פלילי בסך 2,000 שקל והתחייבות בסך 3,000 שקל להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שלוש שנים.

 

הרשת הואשמה בכך שמכרה קרטון חלב של חברת טרה במחיר של 6.16 שקלים במקום המחיר המפוקח כדין של 5.95 שקלים.

 

סניף של טיב טעם סניף של טיב טעם צילום: יובל חן

 

טיב טעם והתמ"ת הגיעו להסדר טיעון בעניין, אותו אישר השופט.

 

הסיפור החל בעקבות חקירה של משרד התמ"ת שנפתחה בשל תלונת צרכן על הפקעת מחירים ברשת. בעקבות התלונה, ערכו מפקחי מחוז תל אביב והמרכז ביקורת ובדיקת מחירים במקום שהובילה לפתיחת חקירה וחשפה כי גם בסניפים נוספים של הרשת, התבצעה העלאה זהה של 21 אגורות במחיר החלב בפיקוח, לכל הפחות במהלך חמישה חודשים.

 

הרשת הורשעה בכך שמכרה לצרכנים למעלה מ- 38 אלף יחידות של חלב בקרטון טרי 3% שומן (רגיל) 1 ליטר של "טרה" במחיר של 6.16 שקל במקום במחיר מרבי של 5.95 שקל

 

טיב טעם טענה מנגד כי העבירות בוצעו מתוך טעות ואף תיקנו את המחירים.

 

השופט שמאי בקר כתב בגזר הדין, "ברור האינטרס הציבורי בשמירה על מכירת מוצרי יסוד מפוקחים במחירם הבסיסי והחוקי, כאשר אין צורך להכביר מילים בנושא, שכן מאות אלפי המפגינים מן הקיץ האחרון מספרים את הסיפור". באותה נשימה כתב השופט כי הרשת נטלה על עצמה אחריות ותיקנה את המעוות מיד וכי הטעות נעשתה בתום לב. מנסיבות אלו החליט השופט לכבד את הסדר הטיעון בין הצדדים.

 

מטיב טעם נמסר בתגובה: "חלה טעות טכנית מיחשובית בעדכון מחיר של פריט אחד. החברה הפיקה לקחים וננקטו צעדים והפעולות הנדרשות למניעת הישנות הטעות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x