$
מחפשי עבודה

10 סיבות להישאר במקום העבודה 10 שנים ויותר

לא תמיד העלאה בשכר היא סיבה מספקת לעבור בתדירות גבוהה בין עבודות. הנה כמה סיבות שיגרמו לכם להישאר

סוכנויות הידיעות 22:5302.10.12

נראה שהסטנדרט החדש במילניום הנוכחי הוא תחלופה מהירה של מקומות עבודה. לפי נתוני המשרד לסטטיסטיקה תעסוקתית בארה"ב, שפורסמו ב-18 בספטמבר, פרק הזמן שבו העובדים נמצאים אצל המעסיק אחד הוא 4.6 שנים בלבד.

 

אתר Monster.com טוען כי מעבר מהיר בין מקומות עבודה עלול לחסל קריירה. עורכי האתר סבורים כי לבעלי עסק יש תמריצים רבים להשאיר אצלם את האנשים המוכשרים. גם העובדים יכולים להתקדם הרבה יותר, פיננסית ומקצועית, אם הם יישארו במקום אחד במקום להסתובב.

 

הנה 10 סיבות טובות להישאר באותה החברה 10 שנים ויותר:

 

1. ותק - אם תישארו באותה חברה הרבה זמן, יש לכם יותר סיכוי להתקדם, במקום לבסס את עצמכם מחדש בכל חברה חדשה.

 

2. הזדמנויות להגיע לתפקידי ניהול - עם הוותק מגיעה ההזדמנות להיות אחראי על אחרים ולחנוך עובדים חדשים. ההצלחה שלכם תגדיל את היכולות שלכם, תגביר את הנאמנות של הצוות שלכם ותהפוך אתכם למנהלים שהצוות מעריך באופן טבעי, במקום להילחם על הסמכות כשעוברים לחברה חדשה.

 

מה היתרונות ביציבות של העובד במקום עבודתו? מה היתרונות ביציבות של העובד במקום עבודתו? צילום: shutterstock

 

3. יציבות - אם אתם שואלים את עצמכם כל הזמן איפה תהיו בשנה הבאה, קשה לגבש תוכניות ארוכות-טווח. יציבות בקריירה יכולה לעזור לכם להתמודד ביעילות רבה יותר עם הלחצים שצצים במהלך החיים.

 

4. מגורים ופנסיה - עובדים שמדלגים בין עבודות נאלצים לעבור לא פעם דירה (בעיקר בארצות גדולות כמו ארה"ב). יציבות היא גם אטרקטיבית בעיני הבנקים, אשר מעדיפים לווים פוטנציאליים שנמצאים באותה משרה שנתיים לפחות. גם תוכניות הפנסיה מושפעת לרוב לרעה משינוי מקום העבודה. אמנם העובדים חושבים שהם מרוויחים ממעבר לחברה חדשה כדי לקבל בונוס הצטרפות או העלאה, אך בטווח הארוך העובדים שממקסמים את לוחות הזמנים של ההשקעה ושומרים על חשבונות הפנסיה שלהם כנראה יצליחו יותר.

 

5. תוספת הטבות - חברות רבות מגדילות את החופשה בתשלום לעובדים עם ותק. כך ניתן לבלות יותר עם המשפחה.

 

6. שיפור עצמי - אם תאפשרו לאנשים אחרים להכיר אתכם במשך תקופה ארוכה, תוכלו לקנות את אמונם וליהנות מעצותיהם הטובות. בנוסף, תלמדו להכיר בחולשות שלכם ולנסות לשפרן אם תישארו במקום אחד, ולא "תברחו" ממקום עבודה למשנהו תוך שאתם מאשימים את מקום העבודה.

 

ממה נובע העימות במקום העבודה? ממה נובע העימות במקום העבודה? צילום: SHUTTERSTOCK

 

7. מהימנות - אם אתם יכולים להישאר באותו מקום במשך 10 שנים, כנראה שאתם עושים את עבודתכם כמו שצריך. אנשים יכבדו אתכם ויבטחו בכם בגלל המהימנות שאתם מפגינים.

 

8. גמישות - רוב האנשים שנשארים באותה חברה 10 שנים לפחות, מתקדמים ועוברים מספר תפקידים מאתגרים יותר ויותר. הם לרוב מנסים מגוון תפקידים שעוזרים להם לקבוע מה הכי מתאים להם. ההבדל בין מעבר בתוך חברה למעבר בין חברות הוא ששומרים על המעמד וההטבות, אבל אפשר גם להתנסות ולנסות דברים חדשים.

 

9. התמדה - אם אתם מתמידים, מוצאים פתרונות לבעיות, מיישמים אותם, מתקנים נזקים וממלאים תפקיד פעיל בשינוי המצב, תיראו הרבה יותר רציניים וחזקים. (אבל אם אתם עובדים בסביבה בלתי-אפשרית באמת, כדאי לכם לעזוב בהקדם האפשרי ולהמשיך הלאה).

 

10. השפעה על עתיד החברה - אתם יכולים להשפיע באופן חיובי על הכיוון של החברה שלכם.

 

ואם בכל אופן אתם חשים שחיקה ו/או שאינכם מתוגמלים כראוי עשו את הדברים הבאים:

 

  • העבודה קשה. בקשו הכשרה נוספת או צאו לקורס כדי לרענן את הכישורים שלכם. אל תורידו את עצמכם בדרגה או תפרשו.

 

  • משעמם לכם. בידקו אפשרויות אחרות בחברה שבה אתם עובדים. קרוב לוודאי שיש עוד הרבה דברים שאתם יכולים לעשות, אם רק תשאלו.

 

  • אתם לא מסתדרים עם אנשים אחרים. אם התרבות הארגונית לא מתאימה זה דבר אחד, אבל אם אתם עוברים מעבודה אחת לאחרת כי אתם מסתכסכים עם העמיתים לעבודה או עם הבוס, אולי הגיע הזמן לעשות חשבון נפש. במקום לעבור הלאה בכל פעם שמתעוררת מריבה, חישבו איך אתם תרמתם למצב.

 

  • תוספת שכר. מעבר מעבודה לעבודה רק בשביל הגדלת השכר הוא טעות גדולה. אם זה התמריץ היחיד לעבור בין עבודות, בטווח הארוך לא תהיו מרוצים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x