שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שאול אמסטרדמסקי

הזוגות הצעירים של גינדי לא באמת קיימים

כשהאחים גינדי משווקים "דירת 4 חדרים לזוגות צעירים במחיר מציאה של 2.2 מיליון שקל בלבד", הם בעצם פונים להורים העשירים שלהם

שאול אמסטרדמסקי 07:3105.10.10

1. מאניה־דיפרסיה נדל"נית

 

בזמן האחרון רובצת עליי מין עננה כזו. הילד אמנם גדל יפה והעבודה על הכיפאק, אבל משהו אחר מעיב. ביום שישי האחרון, כשנחשפתי עם יתר המדינה לקמפיין הלוהט של האחים גינדי לפרויקט השוק הסיטונאי בתל אביב, הצלחתי לאבחן במדויק את הבעיה: לקיתי במאניה־דיפרסיה

נדל"נית.

 

מאז שהילד נולד, אשתי ואני התחלנו להרגיש ש־67 המטרים הרבועים שלנו נהפכו למעט צפופים מדי. בהתלהבות של זוג צעיר התחלנו לבדוק אופציות. עד מהרה הבנו שאין שום דרך בעולם שבה נוכל לקנות דירה. החשבון די פשוט: עם הון עצמי של 300 אלף שקל פלוס מינוס, שנחסך בעמל רב, המשכנתה המקסימלית שנוכל לקחת היא של 1.2 מיליון שקל, ובדוחק. יועץ המשכנתאות החביב שאיתו דיברנו הסביר באדיבות שהמשמעות תהיה שעבוד ל־30 שנה והחזר חודשי שעלול להגיע גם ל־6,800 שקל בכל חודש. מבחינתי מדובר בעסקה בלתי נתפסת וגם בלתי אפשרית שתהפוך כל מכונת כביסה שדורשת תיקון לתסבוכת פיננסית. אפשרות אחרת, של רכישת דירה בסכום צנוע של עד מיליון שקל, משאירה לנו רק אפשרויות רכישה במעגלים הרחוקים מאוד של המרכז, מה שלא לגמרי מסתדר עם מקומות העבודה שלנו, והאמת שלא ממש בא לי לגור בגדרה.

 

2. הבלוף של גינדי

 

לכן, כשהאחים גינדי מספרים בהתלהבות אין קץ על כך שזוגות צעירים יוכלו לקנות בפרויקט שלהם דירות 4 חדרים במחיר מציאה (רק בשלב הפריסייל) של 2.2 מיליון שקל לפחות, אני לא יכול שלא לחשוב שמדובר בבלוף. זה לא שאני לא מאמין שיהיו מי שיקנו את הדירות האלה - להפך, התורים ככל הנראה ישתרכו - אני רק לא מאמין שיש זוגות צעירים כאלה. אני מסתכל ימינה ושמאלה, ולא רואה אותם. ככה זה כשלאבא שלך לא קוראים ציון קינן, וליאורה עופר היא לא דודה שלך.

 

זו, בעצם, האמת לאמיתה: אלה לא זוגות צעירים שיוכלו לקנות את הדירות של גינדי, אלא הורים עשירים. וזה לא שיש לי בעיה עם אנשים עשירים - הייתי שמח להימנות עם הקבוצה הזו בעצמי, אבל לפחות שלא יעבדו עלינו.

 

2. הבלוף של נתניהו

 

בסוף היום, כל מה שאני יכול לעשות הוא רק להמשיך להציץ במודעות הנדל"ן ולגחך בעצב ביני לבין עצמי על כל מודעה בסגנון "בכפר ויתקין! בקו הראשון לחוף! דונם!!! בפחות מ־10 מיליון שקל!". באקלים הנוכחי, לי ולשכמותי לא נותר אלא לשכור דירה, בתקווה שיום אחד ימות איזה דוד שמעולם לא שמענו עליו וישאיר איזו ירושה.

 

אם ראש הממשלה - זה שהבטיח שאוטוטו אנחנו סוגרים מרפסות בקצב, אבל אפילו את ההבטחה הזו הרגה הביורוקרטיה - היה מבין שהזוגות הצעירים האמיתיים בישראל לא פשעו ולא חטאו בכך שהם משתוקקים לדירה, אולי משהו היה משתנה כאן. אבל הוא יודע לבטל את הקפאת הבנייה רק במקומות אחרים.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x