סגור

יובל גביש פורש מדיסקונט וימונה ליו"ר חברת המימון החוץ בנקאי אמפא קפיטל

גביש, כיום המשנה למנכ"ל דיסקונט, ישמש יו"ר פעיל בחברת המימון שבבעלות שלומי פוגל וחברת הביטוח מנורה. אמפא קפיטל מעניקה אשראי חוץ בנקאי בהיקף של כ-4 מיליארד שקל

ראש החטיבה העסקית והמשנה למנכ"ל בנק דיסקונט יובל גביש פורש מתפקידו וימונה ליו"ר פעיל של חברת המימון החוץ בנקאי אמפא קפיטל. גביש יחליף כיו"ר אמפא קפיטל את שלומי פוגל שימשיך לכהן כדירקטור בחברה.
אמפא קפיטל, בבעלות קבוצת אמפא של פוגל (52%) וחברת הביטוח מנורה מבטחים (48%), היא אחת מחברות המימון החוץ בנקאי הוותיקות בישראל והיא מעניקה אשראי חוץ בנקאי בהיקף של כ-4 מיליארד שקל לתחומי התעשייה והתשתיות, ניכיון הצ'קים ומימון הנדל"ן. החברה הוקמה בשנת 1967. במהלך השנים ביצעה החברה 13 הנפקות של אגרות-חוב מגובות תזרים מזומנים, שהסתכמו בגיוס של למעלה מ-1.5 מיליארד שקל ממשקיעים מוסדיים. כמנכ"ל החברה מכהן דודי לוי, מי שכיהן בעבר כמשנה למנכ"ל בנק ירושלים וכמנהל החטיבה הקמעונאית של הבנק.

2 צפייה בגלריה
יובל גביש
יובל גביש
יובל גביש

גביש הצטרף לדיסקונט בשנת 2011 כמנהל החטיבה הבנקאית. הוא כיהן במגוון תפקידים בחברות בנות בדיסקונט, בין היתר כיו"ר חברת כרטיסי האשראי כאל, ובינואר 2020 מונה לתפקיד המשנה למנכ"ל הבנק וראש החטיבה העסקית.
בתקופת כהונתו יתרת האשראי לעסקים בינוניים וגדולים צמחה למעלה מ-8 מיליארד שקל ועומדת על 68 מיליארד שקל. סך יתרת הפיקדונות לעסקים בינוניים וגדולים צמחה בלמעלה מ-50 מיליארד שקל ועומדת על 213 מיליארד שקל. לפני למעלה משנה היה גביש מועמד לתפקיד מנכ"ל דסק"ש אך החליט בסופו של דבר להישאר בדיסקונט.

2 צפייה בגלריה
שלומי פוגל כנס הזדמנויות במפרץ וידאו
שלומי פוגל כנס הזדמנויות במפרץ וידאו
שלומי פוגל
(צילום: עמית שעל וטל אזולאי)

שלומי פוגל, מבעלי קבוצת אמפא: "אנו שמחים לצרף לנבחרת שלנו את אחד השחקנים הבכירים בישראל בתחום האשראי לעסקים. אנו בטוחים כי שילוב העוצמות של קבוצת מנורה מבטחים וקבוצת אמפא, יחד עם הנסיון הרב והיכולת המוכחת של גביש, יסייעו להרחיב את היקפי פעילותה של אמפא קפיטל".
מנכ"ל קבוצת דיסקונט, אורי לוין: "אני מודה ליובל על שנים ארוכות של שותפות אמיתית לדרך, עשייה והישגים מרשימים. יובל הוביל מהלכים משמעותיים ביותר ונטל חלק מרכזי בהצלחות הרבות שרשם דיסקונט בתקופה זו. הצמיחה וההתקדמות האסטרטגית בפעילות החטיבה הבנקאית ובחטיבה העסקית תחת ניהולו, הושגו, לא מעט, בזכות הכישורים הייחודיים של יובל ויכולתו להוביל את אנשיו לביצועים יוצא דופן".