$

30 דקות או פחות

"זה לא הגיוני שאמא שלי ועובדים בארגונים גדולים משתמשים באותו דפדפן"

דן אמיגה מסביר מי צריך את הדפדפן המאובטח שמציעה חברת איילנד, אותה הקים אחרי שכבר רשם אקזיט גדול ומה באמת הכי חשוב בסייבר

שירות כלכליסט 14:1321.08.22

לדן אמיגה היו שתי אהבות בתור ילד - הוא חלם להיות מייקל ג׳ורדן ולשחק כדורסל ברמה הכי גבוהה, וחוץ מזה הוא היה גיק מחשבים. כשהבין שג'ורדן לא יצא ממנו, וגם לא ג'מצ'י, הוא החליט להתמקד בעולם הטכנולוגיה. אחרי שירות ב-8200 וכמה עבודות ראשונות הוא הקים את פיירגלאס, חברת סייבר שנמכרה לימים לסימנטק בסכום של יותר מ-300 מיליון דולר.

 

 

 

 

במקום לצאת לפנסיה ולשבת רגל על רגל באי בקריביים, דן החליט שהוא רוצה אי מסוג אחר. כך באה לעולם חברת איילנד, שהמציאה דפדפן מאובטח עבור ארגונים. תוך פחות משנתיים הם גייסו כ-225 מיליון דולר מקרנות מפורסמות כמו סקויה ואינסייט, ודן, שתמיד העדיף את תפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיות, בטוח שהמוצר שלו יכול להגדיר תעשייה חדשה.

 

בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מסביר ש"זה לא הגיוני שאמא שלי בבית עובדת עם כרום ועובד של נטפליקס, ג'יי.פי מורגן או ארגון רפואי משתמש באותו דפדפן ו-800 כלים שמפריעים לו לעשות את העבודה שלו". לכן איילנד מציעה דפדפן שיהיה שונה, כשדן מדגיש ש"דפדפן הוא בעצם מערכת הפעלה".

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

x