$
קוקיז

פודקאסט כלכליסט

"מנכ"ל וויקס מתנהל כמו בימי רומא האחרונים. קצת צניעות לא תזיק"

פודקאסט קוקיז מסכם עוד שבוע קשה בהייטק: עם וויקס שלא ויתרה על החגיגות למרות צניחת המניה, קמפיין הגיוס השנוי במחלוקת של התעשייה האווירית והשאלה המרחפת מעל - האם אנחנו רואים תיקון או פיצוץ נוסף של בועה?

עומר כביר ומעיין כהן-רוזן 12:5822.05.22

ביום שבו המניה של וויקס קרסה, ערכה החברה חגיגה ראוותנית ויקרה לעובדים, והמנכ"ל והמייסד, אבישי אברהמי, שיגר מסר עוקצני לעיתונות הכלכלית. "מותר לחגוג, להראות שיש לך חברה מדהימה", אומר מאיר אורבך, כתב ההייטק של כלכליסט, "אבל קצת צנעה וקצת הורדת ראש לא עשו רע לאף אחד".

 

 

 

 

ומה אומרים אחרי עוד שבוע קשה בהייטק הישראלי והעולמי, עם קריסה בשווי של חברות, קשיים בגיוסי הון, צמצום של גיוסי עובדים, וחברה אחת שסוגרת את מרבית פעילותה? "אין בועה, ההייטק כאן כדי להישאר. אנחנו רק בתיקון של תקופה שבה יותר מדי כסף זרם במחירים גדולים מדי זרם להמוני אנשים. השוק רק מחזיר קצת שפיות".

 

וגם: קמפיין גיוס העובדים של התעשייה האווירית מטווח ישירות את חברות ההייטק והמפתחים המבוקשים שלהן. עיתונאי הטכנולוגיה דניס ויטצ'בסקי מסביר למה הוא פוגע בצורה מדויקת במיוחד בקהל היעד שלו, ולמה השימושים הבעיתיים שעושות מדינות שונות עם התוצרים של התעשייה האווירית לא בהכרח מטרידים את ההייטיקסטים שהיא מנסה לגייס.

 

השבוע בקוקיות: מעיין על ערוץ היוטיוב שיעזור לכם להבין מה קורה ב"סמוך על סול", ועומר מספר למה שלום חנוך התעצבן עליו במסעדה של אייל שני.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x