$
30 דקות

כלכליסט-טק

האם הרובוט שאמור לעזור בעבודות הבית יגיע מפתח תקווה?

פודקאסט "30 דקות או פחות": אנלמיטד רובוטיקס הישראלית גייסה רק 1.5 מיליון דולר, ומתכננת להוציא לשוק בעוד כחצי שנה רובוט שיוכל לבצע מגוון משימות ויציע למתכנתים אפשרות להוסיף לו יכולות חדשות

שירות כלכליסט 11:4422.11.21

תכירו את גארי, רובוט ביתי בגובה 140 ס"מ, עם זרועות מתכווננות, שיכול לעלות במדרגות ואמור לפתור את כל מטלות הבית המעצבנות, כמו איסוף מגבות, השקיית עציצים ואיסוף צעצועים אחרי הילדים. למעשה גארי יוכל לבצע עוד מגוון משימות ופעולות, כי הוא מתוכנן כך שמפתחים מכל העולם יוכלו לתכנת ולהוסיף לו יכולות חדשות - והוא אמור להגיע אל המשתמשים הראשונים בעוד כחצי שנה.

 

 

 

 

גארי לא פותח ביפן או בבוסטון אלא בפתח תקווה, במעבדות של אנלימיטד רובוטיקס אותה הקים גיא אלתגר. גיא היה בכלל עו"ד שעבד במחלקה המשפטית של חברת וויקס, שם הוא גם מצא את המשקיע הראשון שלו - אבישי אברהמי, מנכ"ל ומייסד החברה, שעזר לגיא לגייס 1.5 מיליון דולר.

 

גיא אלתגר והרובוט גארי גיא אלתגר והרובוט גארי unlimited robotics

 

השוק הביתי הוא רק כיוון אחד - לפי גיא, הרובוט יוכל לעזור בסידור חדרים בתי מלון או איסוף מגבות ליד הבריכה, למשל. איך מצליחים לפתח רובוט שלם בסכום כזה ולמה גיא מאמין שישראל יכולה להפוך למעצמת רובוטיקה כמו שהיא מעצמת סייבר? כל התשובות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x