$
30 דקות

30 דקות או פחות

לא על החיסון לבדו: "הפתרון לקורונה - שינוי ייעוד לטיפולים קיימים"

היזם והמשקיע סער וילף החליט לתרום למאמץ למיגור המגפה עוד לפני הסגר הראשון, ואחרי כשנה וחצי של עבודה יש לו כמה תובנות חדשות לגבי המאבק בקורונה

שירות כלכליסט 10:1707.09.21

סער וילף הוא איש דאטה, יזם ומשקיע, שרגע לפני הסגר הראשון החליט להסיט את תשומת הלב שלו ואת המשאבים למגפה ולייעץ לאנשי המקצוע ומקבלי ההחלטות. לפני שנה הוא התארח בפרק מיוחד של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ושיתף בתובנות שלו, כולל המלצה לערוך "שנת חורף - להקפיא את כל ההוצאות וההכנסות למשך הסגר". עכשיו הוא חוזר עם עדכונים.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

איך עושים סדר בבליל המחקרים, בטונות המידע לגבי החיסונים והטיפולים למחלה? אם תשאלו את סער, הפתרון עכשיו טמון ב-repurposing, כלומר שימוש בתרופות קיימות ובטוחות שמשתמשים בהן למטרה אחרת ושהתגלו כיעילות גם לטיפול בקורונה. "הבעיה היא התמריצים", הוא מסביר. "לתעשייה יש תמריץ לתת פתרון שאפשר להרוויח ממנו, אז זה צריך להיות מוצר חדש יחסית שמוגן בפטנט. אם סומכים על התעשייה, אנחנו מגבילים את עצמנו לקבוצת חומרים מוגבלת עם סיכוי נמוך למצוא משהו מתאים. מי אמור לתת תמריץ לבחון קבוצת חומרים נרחבת יותר? הממשלה או פילנתרופים, וזה כרגע לא קורה".

 

סער וילף סער וילף צילום: אוראל כהן

 

 

חשוב לציין - סער הוא לא רופא או חוקר בתחום, אז כל המסקנות שהוא מביא הן ממש לא המלצה, אלא יותר נקודת מבט מרתקת של אדם משכיל שקורא המון וגם מנסה לסייע מהניסיון העשיר שהוא מביא מעולם ההייטק לפתרון של בעיות מורכבות.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x