$
חדשות התקשורת

בזק נגד ועד היישוב כורזים: פרס סיבים אופטיים עצמאית

בתביעה שהגישה בזק לבימ"ש השלום בנצרת נטען כי היישוב פרס באופן עצמאי סיבים ללא רישיון או היתר, תוך פריצה לארונות התקשורת של בזק. בחודש שעבר אושר הסכם פשרה בין הצדדים במסגרתו הסכימו כי על הנתבעים ייאסר לבצע כל פעולה בתשתיות בזק, וכי יוציאו כל סיב או ציוד שהתקינו בהן

אביאור אבו 08:0331.03.21

הסיבים האופטיים לא הגיעו ליישוב הקהילתי כורזים שבמועצה האזורית מבואות החרמון, ובוועד היישוב החליטו "לזרז" את הגעתם: בתביעה שהגישה בזק לבימ"ש השלום בנצרת נטען כי היישוב פרס באופן עצמאי סיבים ללא רישיון או היתר, תוך פריצה לארונות התקשורת של בזק.

 

 

 

בינואר התקבל במוקד הביטחון של בזק מידע שלפיו אלמונים פורצים לארונות התקשורת של החברה בכורזים ומשחיתים אותם. מבירור עלה כי ועד היישוב הזמין חברה פרטית שתפרוס סיבים לאספקת שירותי אינטרנט ביישוב, בטענה כי התשתיות שייכות ליישוב ולא לבזק. העבודות בוצעו בידי חברת דש אלירן אלקטרוניקה.

 

לפי התביעה, הנתבעים שברו את מנעולי רוב הארונות ביישוב ועקרו והשליכו את דלתותיהם, והפריצות הובילו לכמה תקלות בשירותי האינטרנט והטלפוניה ביישוב. בזק אף הגישה תלונה במשטרה על הנזק שהסבו לרכושה.

 

 

עובדי בזק פורסים סיבים אופטיים עובדי בזק פורסים סיבים אופטיים צילום: דנה קופל

 

השופטת רגד זועבי נעתרה לבקשת בזק והציאה צו מניעה זמני שיאפשר לחברה לתקן את תשתיותיה בלא הפרעה מצד הנתבעים. בחודש שעבר אישרה השופטת הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין ובמסגרתו סולקה התביעה: הצדדים הסכימו כי על הנתבעים ייאסר לבצע כל פעולה בתשתיות בזק, וכי יוציאו כל סיב או ציוד שהתקינו בהן. בנוסף, בזק תשלח לנתבעים חשבון בגין הוצאותיה לתיקון הנזקים. בזק הנגישה עד כה 1.5 מיליון משקי בית לסיבים אופטיים, אך השיקה רק החודש את השירות באופן מסחרי ל־250 אלף משקי בית בלבד, והיא צפויה להגיע לכמיליון משקי בית עד סוף השנה.

x