$
30 דקות

30 דקות או פחות

לא על הרחפן לבדו: כך מפענחת פרספטו הישראלית מידע שאוספים רחפנים

צי של רחפנים יכול להחליף היום פקחים ועובדים שאמורים לאתר מכשולים ולשמור על התחזוקה של מכרה או רשת חשמל. דור אבוחצירא, מנכ"ל ומייסד פרספטו, מסביר איך עושים סדר בכל התמונות והסרטונים שמגיעים מהרחפנים

שירות כלכליסט 17:5501.03.21

תחום הרחפנים זכה לפריחה לפני שנים, עם הרבה חברות שניסו למצוא ולממש את הפוטנציאל ואת היכולות החדשות. פרספטו הישראלית יצאה לדרך בתור פרויקט למימון המונים, שידרגה את עצמה במהלך השנים והפכה לחברה שמפעילה רחפנים אוטונומיים, אבל לא בתור גאדג'ט לזמן פנוי או משחק.

  

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

למה זה טוב? לניטור פעילות במכרות או אחזקה של רשת חשמל, לדוגמה. המנכ"ל והמייסד דור אבוחצירה מסביר כי נוהל העבודה של רשתות חשמל כולל מעבר ידני פעם בשנה על כל הרשת כדי למנוע תקלות, לבדוק איפה יש צמחיה שעלולה להפריע או מכשולים אחרים. "באותה עלות, עם צי רחפנים שלנו אפשר לעשות בדיקה כזו פעם בשבוע", הוא מסביר.

 

דור אבוחצירה דור אבוחצירה צילום: Percepto

 

 

אבל זה לא מספיק, כי צי הרחפנים יוצר המון מידע שצריך לפענח. לכן פרספטו מציעה גם תוכנה שמנתחת את התמונות והסרטונים שמייצרים הרחפנים ומפיקה מהם תובנות. פרספטו התרחבה מעבר לרחפנים ועובדת גם עם הרובוטים של בוסטון דיינמיקס, שפועלים על הקרקע.

 

 

רובוט של בוסטון דיינמיקס עם המערכת של פרספטו רובוט של בוסטון דיינמיקס עם המערכת של פרספטו צילום: פרספטו

 

 

מתי נראה משלוחים שיגיעו באמצעות רחפנים ומה דעתו על התוכניות לגבי מוניות מעופפות? כל התשובות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x