$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

השילוב המופלא שבין טכנולוגיה למוזיקה

איך השפיעה המוזיקה על הטכנולוגיה ולהיפך ואילו חברות סטארט-אפ ישראליות משלבות ביניהן - פרק מיוחד של הפודקאסט "הייטק בפקקים"

שירות כלכליסט 14:0528.01.21
המוזיקה תמיד השפיעה על הטכנולוגיה - חברות ההפקה הגדולות היו אלו שהמציאו את תקליט ה-45, את הקסטה וגם את הדיסקים ובכך השפיעו על כל טכנולוגיית העברת המידע.

 

 

 

 

ומצד שני, הטכנולוגיה תמיד השפיעה על תעשיית המוזיקה: כניסת הרדיו שברה את המודלים העסקיים של התעשייה וגררה התכווצות אדירה שלה בין 1923 ל-1927. בתחילת שנות ה-2000 נאפסטר וקאזה עשו זאת שוב בתרומתם להפצת מוזיקה פיראטית. המודל השתנה עם שינוי טכנולוגי נוסף: כניסתו של מודל הסטרימינג בהובלת אייטיונז, שתרם לאפל לא פחות מאשר שהוא תרם לתעשייה.

 

אילו חברות מיוזיקטק פועלות בישראל? ואילו אפיקים מוזיקליים חדשים יתאפשרו בשנים הקרובות בזכות בינה מלאכותית? הפודקאסט "הייטק בפקקים" בפרק על השילוב שבין טכנולוגיה למוזיקה.

 

(00:00)

פתיחה ושיחה עם עו"ד נאוה סברסקי סופר, שעומדת בראש המסלול לחדשנות של בית הספר רימון, על התעשייה בישראל ועל עתיד תעשיית המוזיקטק

 

(24:35)

יגאל קמינקא, מייסד שותף בג‘ויטיונז, על סיפורה של החברה, איך המוזיקה היא חלק ממנה, חלוקת העבודה המעניינת שלהם ואיך להשתמש במנגנונים מתוך משחק מחשב כדי ללמד אנשים איך לנגן על גיטרה ועל פסנתר.

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מגישים - אורי טולדנו ואדר חי

הפקה - נירית כהן וטל חי

 

הייטק בפקקים היא שילוב של פייסבוק לייב, ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.
x