$
חדשות התקשורת

מנכ"ל פרטנר: "החלטנו שהשקעה במיזם הסיבים IBC אינה נכונה ואינה משתלמת"

על רקע כניסתה של HOT כשותפה במיזם הסיבים וחידוש פרויקט הסיבים של בזק, כתב איציק בנבנישתי לעובדים: "אחת נאלצה לבחור שלא תהיה לה תשתית סיבים עצמאית והשנייה בפיגור של 3 שנים אחרינו"

אביאור אבו 19:4716.09.20

"בעבר בחנו גם אנחנו את האפשרות להשקיע ב-IBC והחלטנו שזה צעד לא נכון ולא משתלם", כך כתב היום (ד') מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, באגרת לשנה החדשה לעובדי החברה. מיזם הסיבים IBC מוחזק על ידי סלקום, קרן תש”י וחברת החשמל.

 

 

 

"בימים אלה מתחולל שינוי משמעותי בשוק התקשורת הישראלי" כתב בנבנישתי, "כשהפריסה המואצת שלנו בסיבים אילצה את שתי חברות התשתית האחרות לבצע מהלכים בתגובה: אחת נאלצה לבחור בכך שלא תהיה לה תשתית סיבים עצמאית, והשנייה, מתחילה רק עכשיו ובפיגור של 3 שנים אחרינו להיכנס לתחום זה".

 

 

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר צילום: עמית שעל

 

בנבנישתי הוסיף ואמר: "לפרטנר יש היום את תשתית הסיבים האופטיים הגדולה בישראל, והיא תמשיך להיות כזאת. אנחנו מאמינים שהרווחים מהסיבים יהפכו ליותר ויותר משמעותיים, ואחרי שביצענו כבר חלק נכבד מההשקעות בתחום, זה הזמן להתחיל לקצור את הפירות שלהן ולא לחלוק אותם עם אחרים. במקביל, ובהתאם לביקושים הגבוהים, אנחנו ממשיכים בתכנית הפריסה בערים שכבר נכנסנו אליהן ובערים נוספות. לחברות שמצטרפות עכשיו נגיד: ברוכים הבאים, אנחנו כבר שם!".

 

דבריו של בנבנישתי מגיעים על רקע שני אירועים משמעותיים שהתחוללו בשוק התקשורת ביממה החולפת: כניסתה של HOT כשותפה בחברת הסיבים האופטיים IBC של סלקום; והודעתה של חברת בזק כי היא מחדשת את פרויקט הסיבים שלה לאחר מספר שנים של השהייה.

x