$

30 דקות או פחות

"מצלמות וחיישנים לא הופכים עיר לחכמה - צריך לדעת להשתמש גם בטכנולוגיות קיימות"

ד"ר סמדר איצקוביץ' עברה מקריירה בהייטק לעיריית אשדוד, שם עבדה על שילוב של טכנולוגיות מידע. עכשיו היא עובדת באמצעות עמותה שהקימה כדי לשפר את החיים של כולנו ומסבירה מה זו בכלל עיר חכמה

שירות כלכליסט 12:4011.03.19

"לערים אין בסיס מידע לקבלת החלטות, גם בארץ וגם בחו"ל. אין להן מרכז מידע אמין וכזה שמתקבל בזמן אמת, והחלטות מתקבלות על בסיס תחושה או צפייה במה שקורה במקומות אחרים. עיר חכמה היא עיר שיודעת להשתמש בטכנולוגיות קיימות כדי למצוא פתרונות מהפכניים", כך מסבירה ד"ר סמדר איצקוביץ'. "מצלמות וחיישנים לא הופכים עיר לחכמה".

 

ד"ר סמדר איצקוביץ' ד"ר סמדר איצקוביץ' צילום: Pavel Tolchinski

 

 

בחודש ינואר הופיעה ד"ר איצקוביץ' בפני אחד הפורומים החשובים והיוקרתיים ביותר בעולם. מול מקבלי החלטות, מנכ"לים, כלכלנים ובנקאי השקעות בעיירת הסקי הציורית דאבוס וסיפרה להם על המסע של ערים בכל רחבי העולם להפוך לערים חכמות. אחרי קריירה בהייטק היא עברה לעיריית אשדוד, שם היא הכניסה טכנולוגיות מידע לעיר, וכיום עובדת איצקוביץ' באמצעות העמותה שהקימה כדי להנגיש וליישם טכנולוגיות מתקדמות כדי לשפר את החיים של כולנו במסגרות האורבניות.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

  

אז מה זו עיר חכמה? האם אפשר להפוך את התחבורה, החינוך ואפילו הביוב ופינוי הזבל ליעיל וחכם יותר? לפי ד"ר איצקוביץ' התשובה חיובית - ולא, זה לא תמיד עניין של תקציב.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x