$
סטארט-אפים והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

משחק במגרש חדש: עמרי כספי משקיע ב־DayTwo של נכט

הסטארט־אפ של מריוס נכט מספק המלצות תזונה אישיות על בסיס הרכב חיידקי המעי. כספי החליט להשקיע לאחר שהתנסה בתהליך

הגר רבט 06:5605.06.18

עמרי כספי השקיע בסטארט־אפ הישראלי של מריוס נכט DayTwo. החברה מספקת המלצות תזונה אישיות המבוססות על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי וגייסה עד היום 17 מיליון דולר בסיד וסבב ראשון, לא כולל ההשקעה של כספי, שהיקפה לא נמסר.

 

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר כספי שההחלטה להשקיע בחברה התקבלה אצלו לאחר שהתנסה בהמלצות התזונה האישיות שלה.

 

"לאורך הקריירה עבדתי עם הרבה תזונאים מהטובים בעולם, בקבוצות ובנבחרות", סיפר כספי, "זו היתה הפעם ראשונה שקיבלתי תוכנית תזונה מותאמת אישית. עד אז זה תמיד היה מה נכון לאכול לפי המלצות שמתאימות לכלל האוכלוסייה. גיליתי דברים די מדהימים על עצמי ששינו את ההכנה שלי למשחקים בצורה דרמטית. אני מרגיש יותר טוב במשחקים, מתאושש טוב יותר, יש לי פחות נפילות סוכר. הפוקוס הראשוני של DayTwo אמנם היה על סוכרת, אבל בעולם הקטן שלנו כספורטאים זה משהו מאוד חשוב".

  

עמרי כספי. יסייע לשווק עם הקשרים שלו בארה"ב עמרי כספי. יסייע לשווק עם הקשרים שלו בארה"ב צילום: איי אף פי

 

זו ההשקעה הראשונה שכספי מבצע בחברת סטארט־אפ. הוא חסר קבוצה ב־NBA כרגע, אך אין לו כוונות לפרוש מהספורט המקצועי בקרוב. "אני רוצה לעבוד עם DayTwo ולהיות חלק מעולם הספורט האמריקאי שבו משהו כזה מאוד נדרש", הוא אומר ל"כלכליסט". "אנסה לעזור עם הקשרים שיצרתי בארה"ב במשך השנים".

ליהיא סגל, מנכ"לית החברה, הוסיפה בשיחה עם "כלכליסט" שהחברה, שמעסיקה היום 45 עובדים בישראל ובחוף המערבי של ארה"ב, נמצאת בעיצומו של תהליך התרחבות משמעותי ושהפוקוס שלה עדיין נותר על סוכרת, מחלות מטבוליות והשמנה.

 

הטכנולוגיה של DayTwo נשענת על עבודה של שני חוקרים ממכון ויצמן, פרופ' ערן סגל וד"ר ערן אלינב, שפיתחו אלגוריתם המסוגל להתאים לכל אדם את המזון הנכון לו, בהתבסס על הרכב חיידקי מערכת העיכול שלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x