שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

שוק הסלולר: הוט מובייל מובילה את טבלת הניודים בחודש ינואר עם עלייה של 2,850 מנויים

טלזר ממשיכה במגמת גיוס חיובית עם 4,300 מנויים שהצטרפו לעומת 2,700 נוטשים, רמי לוי נחלשת אך מגייסת רק 250 מנויים החודש והמותג החדש של אקספון WE גייס כבר 130 מנויים שמפעילים אחרים

אביב גוטר 15:2531.01.18

הוט מובייל מובילה את היקף הניודים עם עלייה של כ-2,850 מנויים ברשת הסלולר שלה, גם בחודש ינואר – כך עולה מנתוני הניידות המצביעים על מפת המצטרפים והנוטשים בין החברות. הוט מובייל גייסה החודש כ-36 אלף מנויים לעומת כ-33 אלף מנויים שנטשו אותה לטובת מפעילות מתחרות, וזאת הודות לחבילות גלישה עם נפח גדול – המוצר המבוקש ביותר היום לצרכני סלולר.

 

עוד עולה מהנתונים כי טלזר ממשיכה במגמת גיוס חיובית עם 4,300 מנויים שהצטרפו לעומת 2,700 נוטשים. טלזר פועלת בעיקר בקרב עובדים זרים ומציעה להם חבילות גלישה ושיחות לחו"ל במחירים אטרקטיביים, אולם לאחרונה החלה החברה בשיווק למגזרים נוספים, דבר שבא לידי ביטוי בנתונים.

 

רמי לוי תקשורת, שהייתה בין החברות המובילות בהיקף הניודים במהלך 2017, ממשיכה להיחלש, אולם שומרת על היקף ניודים נטו חיובי – 250 מנויים. במהלך השנה יצאה החברה במבצעים ייעודיים למגזר הדתי למכשירים 'כשרים' ולחיילים עם חבילות גלישה בנפח גדול.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מי שמופיעה לראשונה בנתונים היא we – מותג הסלולר החדש של אקספון, שהחל בפיילוט משתמשים באופן רשמי. לפי הנתונים החברה גייסה במהלך ינואר כ-130 מנויים ממפעילים חדשים, אולם מדובר בשלב זה בנסיינים בלבד הבוחנים את רשת של החברה בטרם we תצא בהשקה מסחרית.

 

גולן טלקום ממשיכה לאבד לקוחות אולם הרבה פחות מכפי שהייתה רגילה בשנים האחרונות. את ינואר סגרה החברה עם ירידה של כ-800 מנויים, אולם כאמור בהשוואה לנתוני העבר, אז איבדה אלפי מנויים, עושה רושם כי גולן מראה סימני התאוששות.

 

מבין המפעילות הוותיקות פלאפון גייסה כ-50,520 מנויים לעומת 50,750 נוטשים, והיקף הניודים נטו מסתכם בקיטון של 250 מנויים בלבד, אולם בהיקפים אלו ניתן להגדיר את פלאפון כיציבה.

 

סלקום הובילה בהיקף הגיוסים עם 51 אלף מנויים, אולם מובילה גם בהיקף הנוטשים עם 52 אלף מנויים שעברו למפעילות מתחרות. היקף הניודים נטו של סלקום הסתכם בקיטון של כ-900 מנויים, המראה על יציבות יחסית להשוואה לנתוני העבר. בשונה מפלאפון, סלקום משווקת חבילות מרובעות (קואטרו) הכוללות את כל שירותי התקשורת בחבילה אחת – סלולר, טלוויזיה, טלפון קווי ואינטרנט. חבילות הקואטרו הן כלי שיווקי משמעותי המעניק לצרכן אפשרות להתחשבן ולהתקשר מול חברה אחת, שיקול משמעותי בעת בחירת חברת תקשורת.

 

גם הפעם פרטנר סוגרת את הרשימה עם ירידה של כ-3,000 מנויים. עם זאת פרטנר ממשיכה לאבד הכי מעט לקוחות עם 43 נוטשים, אולם גם באופן עקבי מגייסת פחות, הצליחה החודש לצמצם את היקפי הניוד השלילי על רקע השקת שיתוף הפעולה עם אפל מיוזיק.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x