$
חדשות התקשורת

עובדי בזק ממשיכים להפריע לפריסת התשתיות: הפעם לעובדי סלקום בראשל"צ

מ"מ מנכ"ל משרד התקשורת אמר בדיון בביה"ד לעבודה כי המדינה לא מתכוונת לקחת צד בסכסוך בין בזק לעובדיה וכי היא דואגת לאינטרס הציבורי שהוא האצת פריסת תשתיות ברחבי הארץ

אביב גוטר 11:5502.11.17
עובדי בזק ממשיכים בעיצומים ומפריעים להרחבת פריסת התשתיות של המתחרות, והפעם לעובדי חברת סלקום בראשון לציון. במקום נמצאים מפקחים מטעם משרד התקשורת, ונציגי רשות ההגבלים העסקיים עושים את דרכם לאתר העבודות.

 

 

במקביל, גם פרטנר המשיכה היום בעבודות פריסת התשתית בהוד השרון. ועד עובדי בזק הודיע שעובדים יגיעו גם לשם ולהפגין.

 

מוקדם יותר הבוקר התקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה תל אביב שבו השתתף גם מ"מ מנכ"ל משרד התקשורת מימון שמילה שאמר כי המדינה לא מתכוונת לקחת צד בסכסוך בין בזק לעובדיה ולנגד עיניה עומד האינטרס הציבורי שהוא האצת פריסת תשתיות ברחבי הארץ על מנת להגביר את התחרות.

 

אתמול ביקשה השופטת חופית גרשון-יזרעאלי מהמשרד לבקש מהחברות המתחרות להשהות את פריסת התשתיות אולם המשרד בהנחיית שר התקשורת איוב קרא סירבו ולא פעלו לעצירת העבודות היום בבוקר.

 

עובדי בזק מפריעים לעובדי סלקום הבוקר בראשל"צ עובדי בזק מפריעים לעובדי סלקום הבוקר בראשל"צ צילום: אביב גוטר

 

בשבוע שעבר חסמו עובדי בזק בגופם את עבודות פריסת התשתיות של חברת פרטנר בקרית אונו וגרמו לעיכובים רבים בלוחות הזמנים. העבודות התחדשו רק לאחר שהגיעו למקום נציגים של משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים.

 

ועד עובדי בזק מפעיל את סכסוך העבודה

  

שורש המחלוקת נעוץ בהחלטת משרד התקשורת מלפני כשבועיים שהודיע לבזק כי יאפשר לחברות המתחרות להתקשר עם חברות ביצוע חיצוניות לצורך עבודות אזרחיות להרחבת פריסת התשתיות העצמאיות על גבי הצינורות והתעלות של בזק.

 

בתגובה לכך הודיע ועד העובדים של בזק כי הוא מפעיל את סכסוך העבודה שהוכרז בדצמבר בשנה שעברה מכיוון שהסיכום בין בזק לעובדים בהסכם הקיבוצי קובע כי מי שיבצע את העבודות האלו עבור בזק ועבור המתחרות יהיו עובדי בזק בלבד.

 

ההוראה החדשה של משרד התקשורת מצאה את בזק במלכוד – מצד אחד אם לא תאפשר למתחרות גישה לתשתיות משרד התקשורת ינקוט נגדה בהליכים ומצד שני אם תאפשר היא לקבלנים חיצוניים לעבוד על התשתיות היא תפר את ההסכם הקיבוצי מול העובדים. כתוצאה מכך הגישה בזק בשבוע שעבר בקשה לבית הדין לעבודה למתן צו מניעה נגד עובדיה לאחר שפתחו בעיצומים שנמשכים כאמור גם היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x