$
בורסת ת"א

גמידה סל גייסה 40 מיליון דולר לפי שווי של 120 מיליון דולר

החברה האם כלל ביוטכנולוגיה השתתפה בגיוס ב-1.5 מיליון דולר ודוללה מהחזקה של 24% ל-18%. קרן שביט קפיטל וקרן VMS נכנסו לראשונה להשקעה בחברה

מאיר אורבך 09:3819.06.17

חברת הביומד גמידה סל השלימה גיוס של 40 מיליון דולר, לפי שווי של 120 מיליון דולר לפני הכסף (לפני כניסתו של סכום הגיוס לקופת החברה). כך הודיעה הבוקר (ב')  בעלת המניות הגדולה בחברה, כלל ביוטכנולוגיה.  

את הגיוס הובילה קרן שביט קפיטל, משקיעה חדשה בחברה, בהשתתפות משקיעה בינלאומית חדשה נוספת, קרן VMS, לצד קרן ישראל ביוטק. בגיוס השתתפו גם המשקיעים הקיימים - כלל ביוטכנולוגיה, נוברטיס, ו-IHCV. כלל ביוטכנולוגיה הזרימה בגיוס 1.5 מיליון דולר, וחלקה בחברה דולל בעקבות הגיוס מ-24% ל-18%.

 

הסכום שגוייס ישמש את החברה להשלמת שלב שלישי בניסוי בטיפול בסרטן הדם. לדברי ד"ר יעל מרגולין, מנכ"לית ונשיאת גמידה סל, החברה תשתמש בסכום הגיוס להתקדם בפיתוח מוצר הדגל, בתהליך קבלת האישורים ובמסחור המוצר. "אנחנו ערוכים לסיים את השלב השלישי ולמסחר את המוצר שלנו עבור כל החולים בסרטן הדם ולא יכולים לקבל תרומת מח עצם במהירות". החברה מתכוונת לאחר קבלת האישור למוצר להרחיב את יכולות הייצור הקיימות שלה ולפעול להגדלת הנוכחות שלה בארצות הברית.

 

 

ד"ר יעל מרגולין ד"ר יעל מרגולין צילום: גיא אסיאג

 

בדיווח שהוציאה החברה במרץ היא אמרה שהיא החלה בניסוי שלב שלוש בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה. במקביל עורכת גמידה סל ניסויי שלב 2 במחלות דם לא ממאירות כגון אנמיה חרמשית ותלסמיה. התרופה העיקרית של גמידה-סל, הניקורד (NiCord), הוכרה על ידי ה-FDA כתרופת יתום וכטיפול פורץ דרך. מעמד תרופת יתום מעניק לתרופה הקלות בהליך האישור.

 

"הגיוס החדש הוא תמיכה חשובה למאמצי החברה להמשיך בפיתוח קו המוצרים של החברה, אשר יש להם את הפוטנציאל לשנות את דרך הטיפול מבוסס תאי", אמר ג'וליאן אדאמס, יו"ר החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x