$
חדשות התקשורת

בנק מזרחי מתנגד לבקשת סלקום לפירוק גולן טלקום: "החשבונות מתנהלים כסדרם"

סלקום הגישה את הבקשה לפירוק בעקבות חוב של 600 מיליון שקל שנובע מאירוח גולן טלקום על הרשת שלה. בבנק הגיבו בחומרה לבקשת הפירוק וטענו כי הנזק שייגרם כתוצאה מהליך כזה יעלה על התועלת

אלירן מלכי 17:0304.12.16

בנק מזרחי טפחות הגיש היום (א') התנגדות לבקשת הפירוק שהגישה בשבוע שעבר סלקום בעקבות חוב של 600 מיליון שקל שיש לגולן טלקום בעבור אירוח על רשת סלקום. הבנק אף ביקש לצרף אותו כצד להליך הפירוק מאחר ולא רק שהוא הבנקאי העיקרי של החברה, לטענתו הוא גם הנושה המובטח והיחיד שלה.

 

בנימוקי הבקשה כתב בא כוחו של הבנק כי "המבקש למנות מפרק זמני לחברה חייב לעמוד בשני תנאים מצטברים: ראשית, עליו להוכיח קיומה של עילת פירוק לכאורה, ושנית, עליו להוכיח שמאזן הנוחות נוטה לטובתו ולהצביע על צורך מיידי במינוי מפרק זמני, שאיננו סובל דיחוי עד לברור בקשת הפירוק, משום שהנזק שייגרם לו אם לא ימונה מפרק זמני, עולה על הנזק שייגרם לחברה ולצדדים שלישיים אם ימונה מפרק זמני. הבנק סבור שאף תנאי מן התנאים הללו לא התקיים בבקשה".

 

כזכור, בשבוע שעבר סלקום הגישה בקשה דחופה למינוי מפרק זמני לגולן טלקום בעקבות חובות גולן לסלקום. בסלקום דרשו שימונה בא כוחה של החברה. בנק מזרחי מתנגד גם לבקשה זו של סלקום וכותב בבקשתו כי "אף אם יוחלט למנות מפרק זמני, סבור הבנק שאין למנות מפרק זמני את בא כוחה של המבקשת, אשר מצויה בסכסוך עסקי עמוק עם החברה".

 

הבנק חושף כי השעבודים של גולן אליו הם בסך 95 מיליון שקל בעקבות ערבויות שהוציא הבנק לבקשת גולן למשרד התקשורת ועוד ערבויות בנקאיות נוספות בסך חצי מיליון שקל שהוציא הבנק לספקים אחרים. הבנק מציין כי "חשבונותיה של החברה מתנהלים כסדרם". בבנק מזרחי מתייחסים לחוב של סלקום כשנוי במחלוקת ואף מותחים ביקורת נוקבת על סלקום: "מתקבל הרושם שנעשה שימוש בבקשת הפירוק ככלי להפעלת לחץ במסגרת המאבקים שבין הצדדים".

 

מסלקום לא נמסרה תגובה.

 

 

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x