$
חדשות התקשורת

בזק תחלק ספרים דיגיטליים של 'עברית' בחינם

החברה תאפשר ללקוחותיה להוריד את הספרים דרך אפליקציית הענן שלה 'Bcloud' במטרה להאיץ שימוש של קוראים בספרים דיגיטליים

אלירן מלכי 14:1523.12.15

חברת בזק שבשליטת שאול אלוביץ' הודיעה היום (ד') כי היא מחלקת ספרים דיגיטליים של 'עברית' בחינם. החברה תאפשר ללקוחותיה להוריד את הספרים דרך אפליקציית הענן שלה - 'Bcloud' - לאחר הרשמה באתר האינטרנט שלה.

 

מסקר שנערך לאחרונה על ידי בזק עולה כי בישראל כיום יש רק 2% בקרב הקוראים הצורכים אך ורק ספרים דיגיטליים לעומת 73% הצורכים רק ספרים מודפסים. 88% מצרכני הספרות הדיגיטלית טענו כי הרבה יותר קל ונוח להשיג את הספרים וכמו כן הם קלים לניוד, לעומת 94% הטוענים כי זה לא נוח, אין להם מכשיר מתאים לקריאת הספר או שהספר שהם מעוניינים לקרוא לא יצא בגרסה דיגיטלית. הישראלי הממוצע קורא כ-12 ספרים בשנה כאשר 72% מהישראלים קוראים לפחות מספר פעמים בחודש.

 

את הספרים הדיגיטליים ניתן להוריד באינטרנט או דרך אפליקציות והתשלום הממוצע עבור ספר דיגיטלי עומד על 33 שקל. 77% ממשתפי הסקר הסכימו כי הרבה יותר זול לקרוא ספרים דיגיטליים מאשר ספרים מודפסים, אך עם זאת רק 41% הסכימו כי בעתיד אנשים יצרכו רק ספרים דיגיטליים.

 

עברית. לפי הסקר של בזק רק 2% מהקוראים צורכים ספרים דיגיטליים עברית. לפי הסקר של בזק רק 2% מהקוראים צורכים ספרים דיגיטליים

 

אילן סיגל, ממלא מקום סמנכ"ל שיווק בבזק, אמר כי "זהו מהלך חדשני שיאיץ את המעבר לקריאת ספרים דיגיטליים, תחום הנוחל הצלחה גדולה בעולם ושינה באופן מהותי את שוק הספרים ואת דרך צריכתם. למרות שאנו רואים עצמנו כ'עם הספר' ונחשבים למהירים בכל מה שקשור לאימוץ טכנולוגיות, המהפכה הדיגיטלית בתחום עדיין לא תפסה תאוצה בישראל".

 

גיא בן נון, מנהל 'עברית', מסר: "בשנה שעברה הושקה אפליקציית הסמארטפונים של 'עברית', מהלך שהנגיש אף יותר את 'מדף הספרים' וכיום כל אחד יכול לקרוא בקלות בעת נסיעה באוטובוס, המתנה לרופא, טיסה וכו'. לראשונה אנו מציעים שירות השאלת ספרים, מהלך שיאפשר הן לקוראים והן לסופרים חשיפה מלאה של אלפי ספרים ממגוון קטגוריות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x