שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

HP- אוטונומי: המשפטים מסתיימים בהסדרים לטובת התובעים

HP שנתבעה על ידי משקיעים סיכמה על סיום המהלכים המשפטיים תמורת עזרה בתביעה שהיא מנהלת מול בכירי אוטונומי לשעבר. HP הפסידה מהרכישה קרוב ל-9 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 14:1129.06.14

HP סיכמה על הסדרים מחוץ לכותלי בית המשפט ב-3 המשפטים בהן נתבעה על ידי משקיעים ובעלי מניות. התביעות שהוגשו בנפרד האשימו בכירים לשעבר ובהווה של HP וכן חלק מחברי הדירקטוריון בהסתרת מצבה של אוטונומי וברשלנות. ב-HP האשימו את אוטונומי כי מנכ"ל החברה ובכירים נוספים הסתירו מידע פיננסי וחשבונאי, מה שגרם להפסדים ולמחיקת הכסף מספריה של HP.

 

הבכיר העיקרי שהואשם ברשלנות היה מנכ"ל HP בזמן הרכישה, ליאו אפותקר, שפוטר מספר חודשים לאחר העסקה. גם מג וויטמן נתבעה באופן אישי על ידי חלק מבעלי המניות. הפשרה שהושגה בין התובעים ל-HP כוללת כנראה כיסוי של ההוצאות המשפטיות של התובעים וכן סעיף בו מתחייבים עו"ד של התובעים לסייע ל-HP בתביעה שהיא עצמה מנהלת כנגד בכירי אוטונומי לשעבר וביניהם המנכ"ל על הונאה.

 

ליאו אפותקר מנכ"ל HP לשעבר נחשב לאחד האחראים העיקריים למחדל הרכישה של אוטומומי ליאו אפותקר מנכ"ל HP לשעבר נחשב לאחד האחראים העיקריים למחדל הרכישה של אוטומומי צילום: בלומברג

 

לא ברור אם HP נדרשה לשלם פיצויים מעבר להוצאות המשפטיות - אך מהדיווח של סוכנות רויטרס בנושא, התובעים כנראה לא יזכו לתשלום. הסיבה לכך היא כנראה ש-HP הצליחה להראות שהיא אכן הייתה קורבן של מצג שווא ושלא הייתה בידי הבכירים שביצעו את העסקה לדעת מראש כיצד תסתיים.   

 

זו כנראה גם הסיבה שהצליחה לגייס את משרדי עורכי הדין של התובעים לטובת המשפט שהיא מנהלת כנגד אנשי אוטונומי. החומר שנאסף על ידי התובעים יצורף לחומר התביעה של HP, מה שיכול לבסס את טיעוניה כי אנשי אוטונומי הונו אותה. במקרה כזה מצבה של HP ישתפר מפני שהיא תוכל לתבוע באופן אישי את מנכ"ל אוטונומי ולקוות לקבל לידיה חלק מהכספים שהועברו במסגרת העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x