$
חדשות התקשורת

בזק ופרטנר הגיעו להסכם לגבי החכרת תשתית, המחיר עדיין לא נקבע

הסכם השוק הסיטונאי יאפשר לפרטנר להציע שירותי טלוויזיה על גבי הרשת ולהתחרות מול HOT ו – yes. בזק ופרטנר יחלו כעת במשא ומתן על מחירי השירות

רותי לוי 10:4422.11.12

חברת בזק דיווחה הבוקר (ה') לבורסה על החלטת הדירקטוריון לאשר התקשרות עם חברת פרטנר בעניין מכירה סיטונאית. הסכם מסוג זה יאפשר לפרטנר לחכור תשתית קווית מבזק על מנת להציע סל תקשורת מלא שיכלול גם שירותי תשתית אינטרנט (תחרות לבזק ול - HOT) ושירותי טלוויזיה על גבי הרשת (תחרות מול HOT ו-yes).

משמעות ההודעה היא שבזק ופרטנר הגיעו להבנות בנוגע לאופן אספקת השירות הן מהבחינה הטכנית והן המסחרית, למעט העלות שתאלץ פרטנר לשלם לבזק. כעת, לאחר אישור הדירקטוריון את ההתקשרות ינהלו החברות משא ומתן על סעיף זה שבסופו יעמידו "הצעת מדף". יש לציין כי משא ומתן מסוג זה עשוי להימשך חודשים, בעוד שלפי המועד שנקב משרד התקשורת בשימוע המקורי, החברות היו צריכות להגיע לכלל הסכם מלא עוד בתחילת החודש.

 

מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו מנכ"ל פרטנר, חיים רומנו צילום: יובל חן

 

האינטרס של בזק להציג הסכם חתום עם פרטנר הוא הבטחת שר התקשורת לבטל את ההפרדה המבנית החלה עליה בתוך 9 חודשים מפרסום הצעת המדף. ביטול הפרדה מבנית משמעו שבזק תוכל למכור חבילות תקשורת משולבות עם שירותי טלוויזיה, טלפון ואינטרנט (בדומה ל-HOT) ולהוזיל את המחיר הכולל לצרכן.

 

"לאור מורכבות השוק הסיטונאי, החברה מעדיפה לבסס את הפעילות בשוק הסיטונאי על הסכמות מסחריות ולא על החלטות רגולטוריות" כותבת בזק בהודעה לבורסה "בהתאם למסמך המדיניות של משרד התקשרות, היעדר הסכמה בין החברה לבעל רישיון תקשורת מהותי עלול להוביל למהלך חד צדדי של קביעת תנאים ומחירים על ידי משרד התקשורת. ההתקשרות במבנה המוצע מקדמת את הסיכויים שתנאי ההתקשרות יקבעו בהסכמה בין החברה לפרטנר".

 

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות אי.בי.אי התייחס להודעת בזק: "ההודעה של בזק היום כאמור היא שלב נוסף שמעיד על התקדמות מסויימת בהקמתו של שוק סיטונאי אך רמות המחירים הם כרגע הנושא המרכזי והם עדיין בגדר נעלם", אמר ל"כלכליסט". 

 

"לאחר מכן, תעלה השאלה כמה אגרסיבית פרטנר מתכוונת להיות בניסיונה להיכנס לבית הלקוח ומי הן החברות שינצלו את ההסכם כדי לקבל תנאים דומים. אנו כמובן בטוחים שבבזק יש פוטנציאל התייעלות גדול בעקבות ביטול ההפרדה המבנה אך החשש שלנו הוא שכניסת מתחרים חדשים שיתקפו את בזק בפעילות הליבה תוביל לפגיעה קשה יותר בשורת ההכנסות. דווקא סלקום עלולה להיפגע מהמהלך כיוון שחוזה כזה יכניס לחץ למערכת ומחייב את סלקום לנסות להגיע להסכמים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x