$
התעשייה

איגוד לשכות המסחר: בכירי ההייטק מתנגדים לחוקי העבודה החדשים

מסקר שהזמין האיגוד עולה כי רבים ממנהלי ועובדי ההייטק חוששים מהשפעה שלילית של החוקים. מנכ"ל התאחדות התעשיינים: זהו סקר מגמתי, הפונה לאנשי ההייטק שאינם מכירים את חוקי העבודה

אסף גלעד 11:3812.07.09

איגוד לשכות המסחר ממשיך במאבקו נגד חוקי העבודה החדשים שנכללים בהסכם החבילה בין ההסתדרות לממשלה.

 

סקר שנערך ע"י מכון המחקר פאנלס, בהזמנת איגוד לשכות המסחר, מעלה התנגדות גדולה בקרב מנהלי ועובדי הייטק לחקיקה. מהסקר עולה כי כמחצית מעובדי ההייטק מתנגדים לשינוי בחוקי

העבודה. בנוסף, 67% ממנהלי חברות ההייטק מעריכים כי כתוצאה מהשינויים בחוקי העבודה, יש חשש שהחברה בה הם עובדים תסגור את פעילותה.

 

מבין המתנגדים לחבילת חוקי העבודה, 91% חוששים כי כתוצאה מחוקי העבודה החדשים חברות הייטק יסגרו את פעילותן בישראל. בנוסף, 40% מעובדי ההייטק המתנגדים לחוקי העבודה החדשים, חוששים ממעורבות כפויה של ההסתדרות שתגרום לחברות הייטק רבות לסגור את פעילותן והשקעותיהן בארץ.

 

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אומר כי "יותר ויותר בעלי עסקים החלו להבין ולהפנים את החומרה שבחבילת החוקים החדשה ויותר ויותר גופים הבינו כי מציגים להם מצג שווא כאילו אין בחוקים החדשים שינוי לעומת המצב הקיים היום". לדברי לין, חבילת החקיקה בדיני העבודה, תגזול מחברות ההייטק את זכויות היסוד החוקתיות שיש להן כמעסיקים ותפגע בהן קשות. "חברות ההייטק אולי לא ירגישו במיידית את עוצמת השינויים, אך במהלך השנים הן תיסוגנה מלהמשיך ולהשקיע בישראל", אמר.

 

בתגובה לסקר אומר יהודה (יודקה) שגב – מנכ"ל התאחדות התעשיינים, כי זהו סקר מגמתי, הפונה לאנשי ההייטק שאינם מכירים את חוקי העבודה. שגב מציין, כי חוקי העבודה במשק לא השתנו בעקבות עסקת החבילה וכי גורמים אינטרסנטים ממשיכים ללבות את מערכת יחסי העבודה במשק.  מנכ"ל התאחדות התעשיינים טוען, כי החשש של מנהלי ההייטק, כפי שמופיע בסקר של איגוד לשכות המסחר, נובע מקמפיין אינטרסנטי המטעה את הציבור ושאין לו כל אחיזה במציאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x