$
קאש אנד טראש

פודקאסט כלכליסט

למה העוזר של באטמן יצא מהארון ומי ירוויח מזה?

אחרי 80 שנה, ב-DC קומיקס הבהירו שרובין, העוזר הצעיר של באטמן, הוא בי-סקסואל. הפודקאסט "קאש אנד טראש" בודק איך הפנייה לקהילת הלהטב"ק תורמת להכנסות - לעומת החשש בעבר מפגיעה בהן

רותה קופפר ואליחי וידל 13:4416.08.21

גיבורי על, גיבורים קולנועיים וגם סלבריטאים משקפים וגם דוחפים מגמות חברתיות. לכן, הצעד של חברת DC קומיקס, להחצין מיניות שונה לדמות של גיבור על שכבר קיימת 80 שנה, לא התקבלה בהפתעה מיוחדת - לא מצד הקהל ולא מצד חברות מסחריות שקשורות לדמות. או-קיי, אז רובין, עוזרו הצעיר של באטמן, הוא בי-סקסואל.

 

 

 

 

 

אלא שהחלטות כאלה - שבעבר היו עלולות לפגוע בהכנסות של ההפקות הטלוויזיוניות והקולנועיות - הפכו בשנים האחרונות דווקא למנוע הכנסות נמרץ וחיובי. בפרק החדש של הפודקאסט "קאש אנד טראש" משוחחים אליחי וידל ורותה קופפר עם לי ראובני בר דוד, מרצה בתוכנית ההכשרה לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן, על האינטרסים הכלכליים של גופי התוכן לפנות לקהילת הלהטב"ק, על המניעים הכלכליים מאחורי הגיוון המיני שפורח בסרטים ובסדרות הטלוויזיה וכיצד הם מעלים את ערך המותג, פונים לקהלים חדשים ולבסוף גם מגדילים את שורת ההכנסות.

 

רובין כבר בן 80, אבל עדיין צעיר רובין כבר בן 80, אבל עדיין צעיר איור: DC comics

 

 

בניגוד לעבר, כשהערוצים המסחריים או הממלכתייים שלטו בתכנים הטלוויזיוניים ונכנעו לתכתיבים של המפרסמים או הלובי השמרני, היום נטפליקס ושאר חברות הסטרימינג יכולות להיות הרבה יותר נועזות ולאפשר גיוון מקסימלי לייצוג המיני בתכנים המקוריים שלהן. בלי תלות בפרסומות ועם כוונה להגיע לקהלים רחבים ככל הניתן, כפי שעד היום ניתן ייצוג רחב לכמה שיותר מגזרים אתניים, היום אפשר למצוא בסדרות רבות מגוון רחב של זהויות מיניות.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

עוד בתוכנית ה-16 של "קאש אנד טראש" על השחקן ריאן ריינולדס שנכנס לנעליו הגדולות של ברוס וויליס כגיבור האקשן הקומי החדש. הלוזר החתיך שמציל את העולם מקטסטרופות איומות - בחיוך.

x