$
קאש אנד טראש

פודקאסט כלכליסט

ממלון בשוודיה ועד סיגריה אלקטרונית מזהב: שק המתנות שקיבלו מועמדי האוסקר

הרייטינג צנח, הוליווד היתה משותקת בגלל הקורונה והסלבס נעדרו מהסרטים המועמדים לפרס - אבל האוסקר עדיין נוצץ. הפודקאסט קאש אנד טראש על הקשר בין תעשיית האופנה לבין הטקס המתוקשר

אליחי וידל ורותה קופפר 21:4503.05.21

מדוע קרס הרייטינג של שידור טקס האוסקר השנה, האם הסגרים הממושכים השפיעו על קוד הלבוש וההופעה במצעד השטיח האדום ואילו מתנות חינם קיבלו הכוכבים רק כי הם זכו להיות מועמדים לפרס כלשהו? בפודקאסט "קאש אנד טראש" מדברים השבוע אליחי וידל ורותה קופפר על הקשר בין תעשיית האופנה לבין הטקס המתוקשר וגם על מותגים שמנסים לתפוס טרמפ על החשיפה התקשורתית שסובבת את האירוע.

 

 

 

 

 

 

יערה קידר, אוצרת והיסטוריונית אופנה ודוקטורנטית בתכנית ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית, התארחה בפודקאסט ואמרה כי "הסלבריטאיות שהתייצבו לטקס פרסי האוסקר בבגדים מוזרים, בתסרוקות לא מוקפדות ונטולות איפור, עשו מהלך מאד פרו-פמיניסטי ופתחו דרך לאפשרות לבוא לטקס בלי לצאת מגדרך". קידר התייחסה להופעה של פרנסיס מקדורמנד, זוכת פרס השחקנית הטובה ביותר, שלבשה שמלה שחורה פשוטה יחסית, ללא איפור ובתסרוקת מרושלת וכן לבמאית הזוכה קלואי ז'או, שלבשה סוודר שנראה פשוט. "נכון שנראה כאילו היא זרקה על עצמה איזה טרנינג, אבל קחו בחשבון שזה סוודר בעיצוב של בית האופנה הרמס", אמרה קידר.

 

טקס האוסקר. לא כולם הגיעו מרושלים טקס האוסקר. לא כולם הגיעו מרושלים צילום: רויטרס

 

 

הפודקאסט השבוע עוסק גם בסיבות שהובילו לכך שהשנה היתה אחת השנים הגרועות ביותר של המגה-אירוע הטלוויזיוני מבחינת הרייטינג של השידור החי, שקרס מ-23 מיליון צופים בשנה שעברה לפחות מ-10 מיליון השנה. מעבר לעובדה שכל הוליווד היתה משותקת בשנה האחרונה בגלל הקורונה ולכך שהסרטים שכן השתתפו כמועמדים לא הציגו את הסלבס שבדרך כלל מרתקים עשרות מיליוני מעריצים, גם לעליית כוחם של ערוצי הסטרימינג יש חלק בירידה הזו. בשנים האחרונות כל הקונספט של שידורים חיים בכלל הולך ומתברר כעוד אחד מהדינוזאורים הנכחדים של העולם הישן, וככל שהפלטפורמות הדיגיטליות החדשות מתחזקות, המציאות הולכת וסוגרת על השידורים החיים.

 

למרות הרייטינג הנמוך, חברות ומותגי יוקרה לא ויתרו על המנהג הוותיק שבו מוענקים לכל המועמדים לפרס אוסקר שק של הפתעות בחינם, שהשנה הסתכם שוויו ב-205 אלף דולר לכל מועמד. בין היתר הם זכו בשובר ללינה בת שלושה לילות במגדלור שהוסב למלון בוטיק בשוודיה ומחסנית מילוי לסיגריה אלקטרונית עשויה זהב 24 קרט. אילו פריטים נוספים היו בשקית ההפתעות של החינם של הסלבס הנוצצים? את התשובות לכך אפשר לשמוע בפודקאסט החדש של "קאש אנד טראש"

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

 

 

x