$
קאש אנד טראש

פודקאסט כלכליסט

מפארק שעשועים ועד פיתוח חיסון לקורונה: סוד ההצלחה של דולי פרטון

הזמרת המצליחה השכילה להקים תאגיד ענק שמגלגל מאות מיליוני דולרים והפך אותה גם להצלחה כלכלית. אין מישהי מתאימה יותר להשיק את "קאש & טראש" - הפודקאסט שמחבר בין השואו לבין הביזנס, בין העסקים לבין השעשועים

אליחי וידל ורותה קופפר 14:3129.03.21

 

 

 

סנסציה! מי זוג הסלבריטאים המפורסם בעולם שעומד להתגרש ולחלק רכוש של מיליארדים, כמה קיבלה השחקנית ההוליוודית על תפקידה בסרט החדש, מי רכש לאחרונה את האחוזה המפוארת ביותר בבברלי הילס וכמה שילם על כך? "קאש & טראש" הפודקאסט החדש של כלכליסט ישיב על כל השאלות הבוערות, הצהובות והעסקיות הללו.

 

 

 

תעשיית הבידור והתקשורת האמריקאית הכוללת קולנוע, טלוויזיה, פרסומות, תוכן של סטרימינג, מוזיקה, רדיו, ומשחקי מחשב גילגלה בשנה החולפת 717 מיליארד דולר. אבל בעוד רוב הציבור נחשף בדרך כלל לקצה הנראה של הקרחון - לרכילויות של עולם הבידור, מתחת לפני המים מתנהלים אינטרסים כלכליים אדירים שמניעים את כל התעשייה. וכאן בדיוק נכנס הפודקאסט "קאש & טראש" - המדור שמחבר בין השואו לבין הביזנס, בין העסקים לבין השעשועים.

 

בתוכנית הראשונה של הפודקאסט משוחחים אליחי וידל, עורך CTech של כלכליסט, ורותה קופפר, כתבת טלוויזיה ועיתונאית תרבות, על דולי פרטון - מי שנחשבה להתגלמות ה"טראש", בגלל הדימוי החיצוני שלה, שכולל פיאות בלונדיניות גדולות ובגדים צמודים, ומוזיקת קאנטרי מייבבת, ונהפכה לסמל להצלחה אדירה בזכות ה"קאש" - אימפריה שמגלגלת מאות מיליונים.

 

אחרי 54 שנות קרייירה (אם סופרים מהאלבום הראשון שהוציאה) כאחת הזמרות המצליחות ביותר בעולם וכמובן מס' 1 בז'אנר הקאנטרי, תאגיד הענק הזה שנקרא דולי פרטון כולל, מעבר למוסיקה ולמסעות הופעות, גם חברה להפקת סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע, פארק שעשועים על שמה "דוליווד", שמארח 3.5 מיליון מבקרים בשנה, מותג מחזות זמר שמסתובב בברודוויי וברחבי העולם, ליין מוצרים ממותגים על שמה וכלכלת זכויות יוצרים סביב שירים שהיא כתבה והופכים לפרסומות.

 

דולי פרטון. הרבה יותר מעוד זמרת מצליחה דולי פרטון. הרבה יותר מעוד זמרת מצליחה צילום: אי פי

 

 

דולי פרטון, שחגגה השנה 75, ביססה לעצמה בשנים האחרונות מעמד של קדושה: היא אהובה על כל הציבור האמריקאי, מהדרום המסורתי והשמרני ועד לקהילת הלהט"ב, פמיניסטיות ואנשי החופים הליברלים. ומעבר לעובדה שהחיה המשובטת הראשונה נקראת על שמה, התרומה הכספית האדירה שלה למחקר הרפואי סייעה למדעני חברת מודרנה לפתח בחודשים האחרונים את החיסון נגד קורונה.

 

עוד בפרק מתארים וידל וקופפר את האינטרסים הפוליטיים והכלכליים שמאחורי הראיון המפורסם של צאצאי בית המלוכה הבריטי לאופרה ווינפרי הסלבריטאית האמריקאית וגם על תוכנית הטלוויזיה האמריקאית "הרווק" - ואיך היא מתחברת לראיון של הנסיך הארי ורעייתו מייגן.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x