קולנוע וטלוויזיה

השחקן כריסטופר פלאמר, כוכב "צלילי המוזיקה", מת בגיל 91

פלאמר, השחקן זוכה האוסקר שכיכב ב"צלילי המוזיקה", "נפלאות התבונה", "בגינרס" ושלל סרטים נוספים, נפטר בביתו כשהוא לצד אשתו. בשנת 2017 עלה לכותרות לאחר שהחליף את קווין ספייסי ב"כל הכסף שבעולם", תפקיד עליו זכה למועמדות לאוסקר

ynet 21:3305.02.21
השחקן זוכה האוסקר כריסטופר פלאמר הלך לעולמו בגיל 91, כך מדווח הערב (ו') אתר "דדליין" באישור משפחתו. על פי הדיווחים, השחקן הקנדי הוותיק מת בשלווה בביתו שבקונטיקט, כשהוא לצד אשתו ב-53 השנים האחרונות, איליין טיילור.

 

הקריירה של פלאמר חולשת על פני שבעה עשורים וכוללת יותר ממאה סרטים, עם תפקידים בקלאסיקות כמו "צלילי המוזיקה", "האיש שרצה להיות מלך", "נפלאות התבונה", "בגינרס" (עליו זכה באוסקר היחיד שלו), "12 קופים ו"רצח כתוב היטב". במרוצת השנים הוא שיחק בשפה הצרפתית והאנגלית, ונהג לשחק גם בהפקות בברודוויי וגם בווסט אנד שבאנגליה.

 

לו פיט, מנהלו וחברו הטוב מזה 46 שנה, אמר: "כריס היה גבר יוצא דופן שאהב וכיבד מאוד את מקצועו עם נימוסים נהדרים 'של פעם' והומור עצמי... הוא היה אוצר לאומי שהתענג עמוקות על שורשיו הקנדיים. דרך האמנות והאנושיות שלו הוא נגע בלב כולנו וחייו האגדיים יישמרו למשך כל הדורות הבאים. הוא יישאר איתנו לנצח".

 

פלאמר מתוך צלילי המוזיקה פלאמר מתוך צלילי המוזיקה צילום: גטי

 

פלאמר עם ג'ולי אנדרוז, ששיחקה לצדו בצלילי המוזיקה פלאמר עם ג'ולי אנדרוז, ששיחקה לצדו בצלילי המוזיקה צילום: גטי

 

 

השחקן, שנולד בשם ארתור פלאמר ב-1929 וגדל במונטריאול שבקנדה, עשה את הופעתו הקולנועית הראשונה בשנת 1958, כשכיכב בסרט "זרקורי במה". עם זאת, פריצתו הגדולה התרחשה כעבור כמה שנים, בשנת 1965, כשלוהק לסרט "צלילי המוזיקה", שם גילם את קפטן פון טראפ לצד ג'ולי אנדרוז.

 

ההצלחה של "צלילי המוזיקה" פתחה עבורו קריירה קולנועית מגוונת, פוריה ועקבית. בין היתר הוא כיכב ב"הקרב על בריטניה", שני סרטי "הפנתר הוורוד", The Last Station (בו גילם את טולסטוי), "12 קופים" של טרי גיליאם, "המקור", "למעלה" (בו דיבב). בשנת 2012 זכה באוסקר היחיד שלו על תפקיד המשנה בסרט "בגינרס" של מייק מילס.

 

בשנת 2017 עלה לכותרות לאחר שהחליף ברגע האחרון את קווין ספייסי בסרטו של רידלי סקוט, "כל הכסף שבעולם", לאחר שהראשון הואשם בהתנהגות מינית לא נאותה. על תפקיד זה זכה פלאמר במועמדות לאוסקר ובכך הפך לשחקן הכי מבוגר שהיה מועמד לפרס. לפני כשנה וחצי שיחק גם בסרט הפופולרי "רצח כתוב היטב" של ריאן ג'ונסון, שהיה מועמד לשלל פרסים, בהם פרס האוסקר לתסריט המקורי הטוב ביותר.

 

כמו כן, הוא זכה בשני פרסי טוני על תפקידיו במחזות "סיראנו דה ברז'ראק" ו"בארימור"', והיה מועמד לשבעה פרסי טוני נוספים על תפקידיו ב"המלך ליר" (2004) ו"משפט הקופים" (2007).

x