$
קולנוע וטלוויזיה

סופ"ש ראשון ל"וונדר וומן 1984" בסטרימינג: ההצלחה הקולנועית הגדולה ביותר בקורונה

הסרט בכיכובה של גל גדות הכניס 16.7 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון של היציאה לסטרימינג של HBO בארה"ב ובקנדה; חברת AT&T, המחזיקה בחברת ההפקה .Warner Bros וב-HBO, הודיעה שכמעט מחצית מהמנויים הישירים של שירות HBO Max הזמינו את הסרט בחג המולד. "הסרט שבר שיאים ועלה על כל הציפיות שלנו - והמומנטום משקף המשכיות גם מעבר לסוף השבוע"

שירות כלכליסט 08:0728.12.20

ההצלחה הקולנועית הגדולה ביותר בתקופת הקורונה: הסרט “Wonder Woman 1984” בכיכובה של גל גדות הכניס 16.7 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון של היציאה לסטרימינג של HBO בארה"ב ובקנדה. לשם השוואה, ההכנסות בסופ"ש הראשון ליציאתו של הסרט הקודם לקולנוע, ב-2017, עמדו על כ-100 מיליון דולר (בארה"ב ובקנדה). לנוכח ההצלחה היחסית לתקופה – בשילוב ההצלחה הגדולה של הסרט הראשון בסדרה - באולפני וורנר קיבלו החלטה לצאת לדרך עם סרט שלישי בסדרה.

 

חברת ההפקה .Warner Bros שבבעלות קבוצת AT&T הנסחרת בניו יורק - המחזיקה גם ב-HBO - דיווחה על הנתון המכובד (גם אם נמוך ביחס לימים רגילים). התחזיות בשוק לקראת היציאה של הסרט עמדו על הכנסות של מעט מעל ל-10 מיליון דולר.

 

גל גדות ב"וונדר וומן 1984" גל גדות ב"וונדר וומן 1984" צילום: Warner Bros

 

מ-AT&T נמסר במקביל שכמעט מחצית מהמנויים הישירים בסטרימינג HBO Max הזמינו את הסרט בחג המולד. הנתונים אינם כוללים את המנויים שמקבלים את השירות דרך חברות כבלים. מספר המנויים הישירים של HBO Max עמד באוקטובר על 3.6 מיליון, וההנחה היא שהוא גדל משמעותית לקראת החג.

 

"הסרט וונדר וומן 1984 שבר שיאים ועלה על כל הציפיות שלנו בכל מדדי הצופים ב-24 השעות הראשונות, והמומנטום שאנו רואים משקף המשכיות גם מעבר לסוף השבוע. בימים קשים אלה, זה נחמד להעניק למשפחות את ההזדמנות לצפות בסרט מרומם הרוח הזה בביתם, בשעה שצפייה בבתי הקולנוע אינה אופציה", אמר אנדי פורסל (Andy Forssell), סגן מנהל Warner Bros.

 

יצוין כי התגובה של הצופים עד כה היתה פושרת. בשבוע שעבר, לפני היציאה של הסרט בארה"ב, הוא קיבל ציון של 88% באתר Rotten Tomatoes – אתמול ירד הציון ל-65% (285 צופים מדרגים) - אף שגל גדות עצמה זוכה לשבחים. הסרט הראשון בסדרה זכה באתר לציון 93%.

 

רק כ-35% מבתי הקולנוע בארה"ב פתוחים היום לקהל, במתכונת חלקית עם היתר לכניסה מוגבלת של צופים.

 

בשנה שעברה, בתנאים ה"נורמליים" של שוק הקולנוע, הסרט 'עלייתו של סקייווקר" מסדרת מלחמת הכוכבים הכניס 32 מיליון דולר בחג המולד בארה"ב ובקנדה.

x