$
פנאי

יהי אור: מבחר פעילויות לילדים בחנוכה

סיור בעקבות המכבים, מסע חנוכיות בירושלים, קטיף פטריות בגליל, פסטיבל סרטים בתל אביב, הצגות, קונצרטים ומופעים מוזיקליים. פעילויות לילדים בחג - הכל בהתאם לתו הסגול

מאיה נחום שחל 08:0007.12.20

בעקבות המכבים. בחבל מודיעין ייערכו בחנוכה סיורים מודרכים ומומחזים בטבע, עם הליכה בשבילים שבהם צעדו המכבים, סיורי עששיות, הפעלות ברוח העת העתיקה ומשחקי ניווט, הכל בהתאם להנחיות הקורונה. ניתן לרכוש גם סלסילות פיקניק מתוצרת מקומית ולבקר בגלריות האמנות בסביבה. 18-10 בדצמבר, פרטים והרשמה: www.thm.org.il.

 

 

סיור חנוכיות למשפחות. יתקיים בחומות העיר העתיקה בירושלים, בסמטאות ובחצרות הרובע היהודי. הסיור ישלב סיפורים על תקופת החשמונאים והמנהגים הקשורים לחנוכה, הכל במסגרת התו הסגול עד 19 איש, לבני 5 ויותר, 17 בדצמבר ב־16:00, 50 שקל. פרטים ורכישת כרטיסים: www.pami.co.il.

 

סיורי ארגון אשכולות והקרן קיימת לישראל. ייכללו סיור בין הכרמים ומטעי הפירות ברמת הגולן, תצפית טיילת הגולן ומצפה עומרי טל, מערת קשת ופארק אדמית בגליל המערבי, סיורים באתרי ארכיאולוגיה המשקיפים על פריחת החורף ביער להב ועוד. בין הפעילויות: משחק ניווט משפחתי ביער יתיר, משחק בריחה אינטראקטיבי בפארק חדרה והפקת שמן זית ופסיפס ביער להב. ללא תשלום. בהרשמה מראש: www.eshkolot.org.

 

1. סיור חנוכיות 2. הבלט "פיטר פן" 3. יצירה בעץ 4. קטיף פטריות 1. סיור חנוכיות 2. הבלט "פיטר פן" 3. יצירה בעץ 4. קטיף פטריות צילום: גנדי טשליצקי, מיכל בן עטר, אלון מאיר

 

סיורי ליקוט פטריות. מורת הדרך כרמית ארבל ומומחית הפטריות מיא גינזבורג עורכות בגליל המערבי סיור פטריות ומלמדות אילו פטריות מותרות למאכל ומה להכין מהן, ומאילו יש להיזהר. הסיור הראשון (10 בדצמבר) הוא בחרבת צונם ומשלב ארכיאולוגיה (120 שקל), השני (18 בדצמבר) מיועד לכל המשפחה: מגיעים ליער, מחפשים פטריות, מאזינים לאגדות ומקיימים פיקניק ביער (100-70 שקל). פרטים והרשמה בעמותת זמן גליל מערבי: www.westgalil.org.il.

 

סיור בגבעת התחמושת. משלב בין מורשת ליצירה אקולוגית. בפארק שבחזית האתר יתקיימו מרחבי יצירה עם אמן העץ יעקב ששון. הוא אוסף אובייקטים מעץ כמו חלונות ומשקופים, מגלף אותם ומשיל מעליהם את שכבות הצבע שנצבעו לאורך השנים וכך בעצם חושף שכבות בהיסטוריה של ארץ ישראל. במתחם הקוביות הגדול יוכלו הילדים ליצור ולשחק. 17-13 בדצמבר. בהרשמה מראש בטל’ 2967* ובכתובת: www.g-h.org.il.

 

להקת הבלט הישראלי. תעלה בשידור מקוון את שתי היצירות הקלאסיות "פיטר פן" ו"שלגיה", לכוריאוגרפיה המקורית של ולדימיר דורוחין. שתי ההפקותמספרות דרך תנועה, על קצות האצבעות, שניים מסיפורי האגדות היפים והאהובים. 31-10 בדצמבר, 59-39 שקל פרטים: www.ballettv.co.il.

 

התיאטרון הארצי לילדים ונוער. יקיים הצגות לבני 7-3 מול קהל חי בהתאם למגבלות. בין ההצגות: "גומות החן של זוהר" על פי ספרו של מאיר שלו, ותיאטרון בובות על פי הסיפור לחנוכה "גברת קרש ומר מערוך". 49 שקל. פרטים בטל’: 03-6497760.

 

פסטיבל סרטי הילדים של סינמטק תל אביב. יתקיים בגרסת אונליין ויתמקד השנה בסרטים בעקבות ספרים, בדגש על עיבודים לספרי ילדים קלאסיים, ויכלול הקרנות טרום בכורה לסדרות ישראליות, בהן "שקשוקה", "ילדי בית העץ" ו"לבד בבית". במסגרת הסדנאות והמפגשים ייחשפו הסודות מאחורי הסופרים דוקטור סוס ולואיס קרול, כיצד עברו קלאסיקות ספרותיות כמו "פו הדב" למסך, וכן הקשר בין הספר “הנסיך הקטן” לבין סרטי האנימציה של היום. 19-10 בדצמבר, www.cinema.co.il.

 

פסטיבל "במה פוגשת מסך", תיאטרון ירושלים. מציע שידורים מקוונים של ההצגה "הדודה שלי מרחוב הנביאים" של תיאטרון השעה הישראלי, בהשראת ספרו ושיריו של יורם טהרלב, על שלושה אחים שמגיעים לדודה שאינם מכירים, נסחפים אל עולמה הקסום ומקבלים שיעור על כבוד הדדי ואמונה עצמית. לבני 9-5, בשילוב עבודת וידיאו של האנימטור ויוצר הקולנוע משה בן אברהם. 15 שקל. פרטים: www.jerusalem-theatre.co.il.

 

התזמורת הסימפונית ירושלים. עורכת מפגש ראשון בסדרה לכל המשפחה ביוטיוב ובפייסבוק בניצוחו של גיא פדר. הצופים מוזמנים לפגוש דמויות בתזמורת, ללמוד את שפת הצלילים, להכיר את מגוון כלי הנגינה: נשיפה, מיתרים וכלי הקשה, בשילוב טקסטים של נתן אלתרמן והרבה הומור. 17 בדצמבר ב־17:00. פרטים: www.jso.co.il.

 

מופע מוזיקלי ''האירו הדליקו: יחד מגרשים את החושך". המופע שחיבר אפרים סידון על נסים וסיפורים יתקיים באופן מקוון בבית אבי חי. אפרים סידון כתב, אליעד ועדן אלנה בשירים שמגרשים את החושך, ציפי שביט תדליק את הנר הראשון של חנוכה, דניאל ליטמן שלקה בשיתוק יספר על תהליך השיקום המורכב שעבר, הזמרת והשחקנית ירדן בר כוכבא תארח ילד שקרה לו נס, ותספר אגדה עתיקה על חשיבותם של האורות הקטנים בעולם, וכוכבי בית הספר למוזיקה ישירו את "אני ואתה נשנה את העולם", מונגש לכבדי שמיעה באמצעות שפת הסימנים. 10 בדצמבר. פרטים: www.bac.org.il.

x