שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספרות

עותק נדיר של כתבי שייקספיר הכולל את "מקבת" ו"הלילה ה-12" נמכר ב-10 מיליון דולר

לאחר שש דקות של מאבקי הצעות מחיר בין שלושה רוכשים טלפוניים, נרכש קובץ המחזות על ידי סוחר ספרים ועתיקות סטפן לוונטיל. על פי בית המכירות הפומביות כריסטיס זהו הפריט הספרותי היקר ביותר במכירה פומבית עד היום

מאיה נחום שחל 22:0818.10.20
עותק נדיר של הגיליון המודפס הראשון של המחזאי ויליאם שייקספיר נמכר בכ-10 מיליון דולר. על פי בית המכירות הפומביות כריסטיס זהו הפריט הספרותי היקר ביותר במכירה פומבית עד היום.

 

לאחר שש דקות של מאבקי הצעות מחיר בין שלושה רוכשים טלפוניים, נרכש קובץ המחזות על ידי סוחר ספרים ועתיקות סטפן לוונטיל עבור 9.98 מיליון דולר. בראיון טלפוני אחרי המכירה הוא תיאר את קובץ המחזות המקורי "הגביע הקדוש של הספרים". עוד הוסיף כי "לא נותרו עוד הרבה סיכויים נוספים להשיג עותק".

 

עותק מקורי של כתבי שייקספיר עותק מקורי של כתבי שייקספיר צילום: רויטרס

 

מדובר באוסף של 36 מחזות שפורסמו זמן קצר אחרי מותו של המחזאי, אחד מבין חמישה עותקים גמורים שנותרו בבעלות פרטית, הנחשב לחשובים בשפה האנגלית. הוא כולל 18 יצירות שלא פורסמו בדפוס לפני כן, כולל "מקבת" ו"הלילה ה-12". הוא פורסם בשנת 1623 על ידי השחקנים ג'ון המינג והנרי קונדל, ידידיו של המחזאי הבריטי, תחת הכותרת "קומדיות, היסטוריות וטרגדיות".

 

הפעם האחרונה בה נמכרה גירסה מודפסת של כתביו של שייקספיר היתה ב-2001 ב-6.1 מיליון דולר באוקלנד קליפורניה, שם היתה שמורה משנת 1977.

 

 

מכירה פומבית של כריסטיס מכירה פומבית של כריסטיס צילום: רויטרס

x