$
קולנוע וטלוויזיה

הנשיא הטוב ברטלט חוזר לקראת הבחירות

ארון סורקין ישחזר השבוע עם צוותו המקורי פרק מהסדרה "הבית הלבן", שהוא בעצם תשדיר בחירות שנועד לעורר מודעות למיזם "כשכולנו מצביעים", בראשו עומדת אשת נשיא ארה"ב לשעבר, מישל אובמה

רותה קופפר 07:5214.10.20

הנשיא הבדיוני ג'וזיה ברטלט מתגייס לעזור למועמד הדמוקרטים ג'ו ביידן להיבחר לנשיאות. בפרק איחוד מיוחד של "הבית הלבן", שיועבר מחר - בחמישי בלילה - בשירות הסטרימינג של HBO Max (לא מוצע בישראל), משחזרים אנשי הצוות המקורי של הסדרה את אחד מפרקי העונה השלישית: "מנחת לאנדינג". מרטין שין, אליסון ג'אני, רוב לאו, ריצ'רד שיף, ובראדלי ויטפורד התלכדו שוב אחרי יותר מ־15 שנה.

 

הפרק, המבוצע על במת תיאטרון, הוא בעצם תשדיר בחירות, שנועד לעורר מודעות למיזם "כשכולנו מצביעים", שבראשו עומדים אשת נשיא ארה"ב לשעבר, מישל אובמה, והמחזאי של "המילטון", לין מנואל מירנדה. השניים, וכן נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, יופיעו בהפסקות של הפרק המיוחד. 

מימין: ג'ו ביידן ודונלד טראמפ מימין: ג'ו ביידן ודונלד טראמפ צילום: רויטרס, איי פי

 

"הבית הלבן" של ארון סורקין שודרה בהצלחה בין 1999־2006. היא זכתה ב־26 פרסי אמי, בהם ארבעה פרסים על סדרת הדרמה הטובה ביותר, ובשיאה 17 מיליון אנשים צפו בכל פרק.

 

הפרק שישוחזר מתרחש בעיירה בדיונית בניו המפשייר, שבה מתרחשת הצבעה, שתוצאותיה מלוות את החדשות לאורך היום. הנשיא ברטלט בדיוק חוזר מנסיעה להודו, ומביא אתו אוסף של לוחות שחמט כמתנות לאנשי צוותו. בשיחה בפרק אומר לברטלט הדובר שלו ש"המטען האינטלקטואלי העצום של הנשיא הוא חוזקה ולא חיסרון שלו". מעניין למה סורקין בחר לשחזר דווקא את הפרק הזה.

x