$
קולנוע וטלוויזיה

המותחן החדש של ראסל קרואו שבר את הסגר בבתי הקולנוע בארה"ב

הסרט Unhinged הוא הראשון שמופץ בקנה מידה רחב מאז פרצה הקורונה באמצע מרץ. הכנסותיו בסוף השבוע הראשון להקרנתו - 4 מיליון דולר. בארה"ב נפתחו לאחרונה רק חלק מבתי הקולנוע בין היתר במדינות ג'ורג'יה, פלורידה וטקסס

שירות כלכליסט 12:3524.08.20

סרטו החדש של ראסל קרואו Unhinged הכניס בסוף השבוע הראשון להקרנתו בארה"ב 4 מיליון דולר. 

 

זהו הסרט הראשון שמופץ בקנה מידה רחב מאז פרצה הקורונה באמצע מרץ. בהתאם, הוא נהנה מהבכורה הטובה ביותר בקיץ. לשם השוואה, הדרמה הרומנטית I Still Believe שיצאה לאקרנים לפני הקורונה הרוויחה בסוף השבוע הראשון שלה 9 מיליון דולר.

 

ראסל קרואו בסרט Unhinged. בכורה מוצלחת ראסל קרואו בסרט Unhinged. בכורה מוצלחת צילום: Solstice Studios

המותחן של קרואו הוקרן בסביבות 70% מהמדינה לאחר שהבכורה נדחתה מ-1 ביולי. עם זאת, הסרט כבר הוקרן מחוץ לארה"ב, ובחודש שעבר עלה לאקרנים בגרמניה וגם בקנדה. ההערכה היא כי עד יום חמישי הסרט יכניס 8 מיליון דולר, זאת בעוד שעלות הפקתו עמדה על 33 מיליון דולר.

 

קרואו מככב בסרט אדם שמטיל טרור על אם גרושה לאחר שביצעה עבירת תנועה קלה. הסרט לא הופק על ידי אחד האולפנים הגדולים, כך שבזמנים רגילים קרוב לוודאי שכמעט ולא היה זוכה בתשומת לב.

 

בנוסף, עבר כבר זמן מאז ימיו הגדולים של קרואו, כך למשל הסרט רובין הוד בכיכובו בבימויו של רידלי סקוט הרוויח 37 מיליון דולר בהקרנת הבכורה שלו בקיץ 2010.

 

בארה"ב החלו לאחרונה בפתיחה של בתי הקולנוע בחלק מהמדינות, בהן ג'ורג'יה, פלורידה וטקסס. עם זאת בניו יורק, קליפורניה וניו ג'רזי בתי הקולנוע עדיין סגורים, אף שבחלק מהערים החלו להפעיל שירותי דרייב אין.

 

במדינות שבהן כן נפתחו בתי הקולנוע הם נדרשו להקפיד על כללי הריחוק החברתי, שכוללים הרחקת המושבים אחד מהשני ומכירת מספר מצומצם של כרטיסים לכל הקרנה. בעלי בתי הקולנוע גם הגבירו את תדירות הניקיונות ומחלקים ג'ל חיטוי לצופים המחויבים לעטות מסכות.

 

סרטים נוספים שהגיעו  לבתי הקולנוע כוללים את הסט החדש של בוב ספוג, שהכניס בקנדה בסופ"ש 550 אלף דולר וסרט הנוער Words on Bathroom Wall שהוקרן ב-925 אולמות והכניס 462 אלף דולר.

 

 

x