$
אמנות ועיצוב

פסטיבל הג'אז בירושלים הוקדם לספטמבר: "לא מוותרים"

הפסטיבל יתקיים בהתאם להנחיות ההתקהלות ויתמקד ביצירה ישראלית. המופעים יצולמו וישודרו באופן מקוון. החצוצרן אבישי כהן יהיה המנהל האמנותי

מאיה נחום שחל 07:5620.08.20

כמו כל האירועים והפסטיבלים גם פסטיבל הג'אז בירושלים יתקיים השנה בהתאם להנחיות ולראשונה גם באופן מקוון. הפסטיבל שהוקדם מחודש דצמבר לספטמבר (8-10.9) יתקיים בעיר במקביל לפסטיבל ישראל, בשיתוף הצוללת הצהובה ומוזיאון ישראל, בניהולו האמנותי של החצוצרן אבישי כהן. בין המשתתפים דודו טסה והכווייתים במופע מיוחד לפסטיבל, אביתר בנאי עם פרשנות אישית לחזון דניאל, נטע ברזילי, דורון טלמון (ג'יין בורדו), אלון לוטרינגר יארח את לונא אבו נסאר, ויקטוריה חנה ועומרי מור, זוהר פרסקו טריו ועוד.

 

אלון לוטרינגר אלון לוטרינגר צילום: ויטלי פרידלנד

 

 

"פסטיבל הג'אז בירושלים 2020 מוקדש לכל המוזיקאים והמוזיקאיות, היוצרים והיוצרות שעושים את העולם שלנו טוב יותר. זו המחאה שלנו, לא מוותרים", אמר מנכ"ל הפסטיבל איל שר.

 

יונתן לוי ואביב כהן יונתן לוי ואביב כהן צילום: מיכל ארבל

 

 

בשל המצב והיעדר המופעים מחו"ל יתמקד הפסטיבל השנה ביצירה ישראלית מקורית. כל המופעים יתקיימו תחת מגבלות התו הסגול המאפשר (נכון לכתיבת שורות אלה) קיום אירועי תרבות במרחב הפתוח לקהל של עד 500 איש ובאישור משרד הבריאות עד 1,000 איש. מדי ערב יתקיימו ברחבי מוזיאון ישראל ששה מופעים. במופע החי בגן הפסלים של המוזיאון יוצבו שלוש במות וישולבו קטעי וידאו של מופעים מיוחדים בגלריות המוזיאון.

 

 

זהר פרסקו זהר פרסקו צילום: גנגי

 

עבור אלה שלא יוכלו להגיע לפסטיבל הוא יצולם במלואו וישדר בלייב במשך שלושה ימים כולל תיעוד של תהליכי היצירה, שיחות אמן ושיטוטים מוזיקליים במרחבי המוזיאון. על המופע המשודר אמונה הבמאית בילי לוי.

 

כהן מסר כי "ההגבלות שאדם מטיל על עצמו או הסביבה מטילה עליו הופכות, מייצרות ונהיות חלק מהאמנות אותה הוא עושה. הקורונה הפכה את עולמינו אך בג׳אז כמו בג׳אז, הסתגלות והתאמה לסיטואציה הן חלק מהאמנות עצמה. אנו שמחים על האפשרות לעשות את הפסטיבל בימים טרופים אלו, למרות כל הגבלות הטיסה, למרות כל המתווים השונים שמשתנים מדי יום, ולמרות ההרגשה שמנסים להשתיק אותנו. ג׳אז היה ותמיד יהיה אמנות חתרנית, וזהו זמן שאמנים זקוקים וצריכים להשמיע את קולם".

 

 

עומרי מור עומרי מור צילום: יוסי צוקר

 

ויקטוריה חנה ויקטוריה חנה צילום: עידן גולקו

 

x