$
פנאי

פריצה למוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע: "נזק של מיליוני שקלים"

בלילה נפרץ המוזיאון שמיועד לאמנות וידיעת המזרח. לדברי מנהלת המוזיאון נורית אשר פניג: "נגנבו עשרות חפצי אמנות, נדירים ביופים וייחודם האמנותי מאוסף המוזיאון. הפורצים השליכו על הרצפה פסלים וכלים"

רעות ברנע 15:4019.08.20

חדר האוסף של מוזיאון וילפריד לאמנות וידיעת המזרח בקיבוץ הזורע נפרץ הלילה. "הסיוט הכי גדול שיכול לקרות למוזיאון, קרה לנו הלילה", אומרת נורית אשר פניג, מנהלת המוזיאון.

 

 

"חדר האוסף של המוזיאון נפרץ ונגנבו ממנו עשרות חפצי אמנות, נדירים ביופים ויחודם האמנותי, חלקם הגדול מהאוסף של וילפריד ישראל עצמו. הפורצים הגדילו לעשות והשליכו על הרצפה פסלים וכלים שאותם לא לקחו. מדובר בנזק באומדן של מיליוני שקלים", אומרת אשר פניג, "יותר מזה כרגע קשה לדעת".

 

פריצה למוזיאון וילפריד פריצה למוזיאון וילפריד צילום: ראומה ריילינגר

 

 

לדבריה, "המראה של החדר השדוד מעלה תחושה איומה של אלימות ורוע, וכמובן התהייה מי יכל לעשות מעשה כל כך נורא. צוות המוזיאון וחברי הקיבוץ עדיין מעכל את התקרית האיומה וטרם ברור היקף הנזקים הכספיים. כמובן שפנינו למשטרה מיד כשנודע לנו על התקרית ואנו מקווים שהם ימצאו את הגנבים״.

 

מוזיאון וילפריד הוקם ע״י וילפריד ישראל ופועל מאז שנת 1951. לצד עבודות ישנות ממדינות המזרח הרחוק הוא מציג בשוטף גם תערוכות של אמנות עכשווית. ״מה שברור שהנזק הגדול ביותר, שלא ניתן לכמת הוא העובדה שצוואתו של וילפריד ישראל ואחרים הופרה ופריטי האמנות שלהם כעת נמצאים בידיים גסות ששום צוואה רוחנית או כתובה לא נוגעת בהם״, אומרת פניג אורן.

 

פריצה למוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע פריצה למוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע צילום: ראומה ריילינגר

 

 

 

 

 

x