$
פנאי

הפילהרמונית מציגה: קונצרטים באוויר הפתוח - בפני 40 מנויים

הקונצרטים, בהם מנגנים הרכבים שונים של התזמורת, ניתנים ללא תשלום ופתוחים למנויים בשיטת כל הקודם זוכה; הם נערכים במרפסת הגדולה בקומה העליונה של היכל התרבות

מאיה נחום שחל 20:4117.08.20

לאחר חודשים ארוכים ללא הופעות בפני קהל, להוציא שבוע קונצרטים אחד מוצלח בהתאם למתווה שהחזיק מעמד כמה ימים, החלה התזמורת הפילהרמונית הישראלית בסדרה חדשה של קונצרטים באוויר הפתוח המתקיימים במרפסת הגדולה בקומה העליונה של היכל התרבות בתל אביב, בהתאם להנחיות התו הסגול.

 

הקונצרטים, בהם מנגנים הרכבים שונים של התזמורת, ניתנים ללא תשלום ופתוחים ל- 40 מנויים בלבד בכל פעם, בשיטת כל הקודם זוכה. הערב התקיימו שני הקונצרטים הראשונים בסדרה, בהם נוגנו יצירות מאת באך, בטהובן, קרייזלר, גרשווין ועוד. בין היצירות שנוגנו הערב הייתה "in the mood to tango" מאת המלחין הישראלי בוריס פיגובט, שעיבד את היצירה במיוחד לערב זה, כדי שתתאים להרכב התזמורת המצומצם. מידע על הקונצרטים הבאים בסדרה ניתן למצוא באתר האינטרנט של התזמורת.

 

 

הפילהרמונית במרפסת, היום הפילהרמונית במרפסת, היום צילום: עודד אנטמן

 

 

בשבוע שעבר הגיעו מנהלי ונגני התזמורת הפילהרמונית אל הפגנת התרבות הגדולה מול בית ראש הממשלה ואף ניגנו מול קהל המפגינים כמחאה על אוזלת ידה של הממשלה שמוצאת מתווים ראויים לכל הסקטורים במשק ומותירה את עולם התרבות קפוא כבר כמעט חצי שנה.

 

מהתזמורת הפילהרמונית הישראלית נמסר: "אנו ממשיכים לעשות הכל בכדי להופיע בפני הקהל המסור והנאמן שלנו, מצומצם ככל שיהיה, תוך הקפדה מקסימלית על הנחיות משרד הבריאות לשם שמירה על בריאות הצופים והנגנים. אנו מקווים כי בקרוב נוכל לשוב ולנגן באולמות בפני מאות ואלפי אנשים".

x